Нововведення по оплаті листка тимчасової непрацездатності: визначення ключових показників, з яких обчислюють лікарняні
29 жовтня 2015- Середню зарплату за один календарний день рахувати простіше простого: зарплату, нараховану за розрахунковий період, ділимо на кількість календарних днів у розрахунковому періоді.
Розрахунковий період – 12 календарних місяців перебування у трудових відносинах перед місяцем настання страхового випадку.
- Відсотки страхового стажу однакові як для лікарняних за рахунок підприємства, так і для лікарняних від Фонду (ст.. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.01 №2240-ІІІ, п. 5 «Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця», затвердженого Постановою КМУ від 26.06.15 №440 ):
- 50% – якщо страховий стаж до трьох років;
- 60% – від трьох до п’яти;
- 70% – від п’яти до восьми;
- 100% – якщо стаж понад 8 років.
- Кількість календарних днів, що підлягають оплаті, беремо повністю за періодом, зазначеним у листку непрацездатності. Знову-таки святкових днів не відкидаємо.
Підготувала головний державний інспектор праці Нагірняк Г. М.