Голова Держпраці Роман Чернега 3 жовтня 2018 року провів у форматі відеоконференції розмову з Гельмутом Енесом – генеральним секретарем Міжнародного секції з техніки безпеки в гірничодобувній промисловості Міжнародної асоціації соціального забезпечення (ISSA).
В результаті перемовин було досягнуто домовленості щодо початкових кроків в налагодженні співпраці між Держпраці та ISSA щодо можливості долучення України до концепції Vision Zero (Нульовий травматизм) та подальшої майбутньої співпраці.
Положення зазначеної концепції VZ раніше обговорювались на багатьох міжнародних заходах, зокрема, на конференції «Охорона та безпека праці», що проходила у Стамбулі у травні 2018 року, де участь брала делегація Держпраці, на Міжнародних науково-практичних конференціях з охорони праці, що постійно останні п’ять років проводяться журналом «Охорона праці» спільно з Держпраці, а також під час зустрічей з колегами Інспекції праці Литовської Республіки.
Довідково.
Міжнародна асоціація соціального забезпечення (ISSA) – це світова організація, що об’єднує органи соціального забезпечення та державні органи влади. Вона була заснована у 1927 році з історичним завданням “співпрацювати у просуванні та розвитку соціального забезпечення, насамперед через його технічне та адміністративне вдосконалення, з тим щоб просувати соціальні та економічні умови життя населення на основі соціальної справедливості” (Стаття 2 Конституції ISSA).
Виконуючи своє завдання, ISSA є визнаним авторитетним органом, який видає професійні стандарти в сфері управління соціальним забезпеченням, і надає своїм членам знання, послуги та доступ до мереж, які ефективно підтримують їх у вирішенні та подоланні першочергових завдань. ISSA сприяє соціальному забезпеченню та важливій ролі адміністрування соціального забезпечення на міжнародному рівні та робить ключовий внесок у розвиток систем соціального забезпечення для всіх.
Розроблена Міжнародною асоціацією соціального забезпечення (ISSA) концепція Vision Zero або «Нульовий травматизм» – це якісно новий підхід до організації профілактики, який об’єднує три напрямки – безпека, гігієна праці і благополуччя працівників на всіх рівнях виробництва.
Концепція пропонує сім «золотих правил», реалізація яких буде сприяти роботодавцю в зниженні показників виробничого травматизму і професійної захворюваності. Дотримання кожного з цих правил передбачає серйозну організаційну роботу і застосування спеціального інструментарію, що дозволяє досягти поставлених цілей.
Сім «золотих правил» концепції «Нульового травматизму»:
Стати лідером – показати прихильність принципам
Виявляти загрози – контролювати ризики
Визначати цілі – розробляти програми
Створити систему безпеки і гігієни праці – досягти високого рівня організації
Забезпечувати безпеку і гігієну на робочих місцях, при роботі з верстатами і обладнанням
Підвищувати кваліфікацію – розвивати професійні навички
Інвестувати в кадри – мотивувати за допомогою участі