Cтворення здорових та безпечних умов праці на підприємстві – запорука безаварійної роботи
05 квітня 201630 березня 2016 року у ТзОВ «Дністер-Сервіс» проведено засідання круглого столу з питань охорони праці. Тема зустрічі: «Про додаткові заходи щодо реалізації Закон України “Про охорону праці, дотримання вимог щодо дотримання вимог «Правил охорони праці на автомобільному транспорті», «Правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями», «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів». Головний державний інспектор Володимир Стащишин – починаючи свій виступ повідомив присутніх, що на даний час Головне управління Держпраці у Львівській області спрямовує свою діяльність на проведення превентивних заходів з питань охорони праці та промислової безпеки, направлену на зменшення травматизму на підприємстві. Фахівець провів аналіз результатів спеціальних розслідувань за 20 років незалежності України та повідомив основні причини нещасних випадків з працівниками, які сталися в даній галузі при обслуговуванні транспортних засобів (автомобілів та міського електротранспорту).
– Виробничий травматизм і професійні захворювання є нетерпимі в нашому суспільстві і, якщо вони відбуваються, то виключно внаслідок організаційних або технічних недопрацювань – зауважив Стащишин.
Розповів про єдиний для всіх підприємств «Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. N 1232 та роз’яснив основні його вимоги. Обговорено порядок проведення підприємством розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, тобто в побуті, під час прямування на роботу чи з роботи пішки, на громадському, власному або іншому транспортному засобі, що не належать підприємству, установі або організації і не використовуються в інтересах цієї організації. («Порядок розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», затверджено ПКМ України 22.03.2001р. № 270). По даному питанні було наведено ряд прикладів щодо розслідування таких випадків.
Також представник Держпраці нагадав присутнім, що Закон України «Про охорону праці» встановлює відповідальність роботодавців внаслідок заподіяння шкоди працівникові на виробництві,а також визначає форми і розмір відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров’ю працівника. Зазначене законодавство розглядає великий спектр питань, пов’язаних з вирішенням проблем з охорони праці, поширюється як на працівників так і на роботодавців. Визначає роль системи управління охороною праці в трудових відносинах роботодавця і працівника.В ході зустрічі фахівцем наголошено на постійному дотриманні працівниками вимог безпеки при технічному огляді автомобілів та підйомників, вимог щодо виконання робіт в діючих електроустановках. Наголосив на недопустимості використання не випробовуваного та несправного електроінструменту, наголосив на необхідності використання захисних засобів під час виконання робіт в діючих електроустановках. Роз’яснено щодо обов’язкового проведення цільових інструктажів з електробезпеки не електротехнічним працівникам.