Сьогодні відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією
09 грудня 2016Згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН, 9 грудня вважається Міжнародним днем боротьби з корупцією (International Anti–Corruption Day).
З моменту підписання Україною Конвенції ООН проти корупції (Україна ратифікувала цей міжнародний акт Законом України “Про ратифікацію Конвенції ООН проти корупції” від 18 жовтня 2006 року) імплементація її положень в національне законодавство стало одним із пріоритетних завдань сьогодення.
За словами головного спеціаліста з питань протидії корупції ГУ Держпраці у Львівській області Уляни Гротовицької, в Україні створено достатні передумови для розбудови ефективного державного механізму запобігання та протидії корупції. Ухвалення низки антикорупційних законів, зокрема, Закону України «Про запобігання корупції» та Закону України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки» стало початком системної реформи з подолання корупції.
Окрім цього, створено нові спеціалізовані антикорупційні органи, відповідальні за антикорупційну політику та запобігання корупції (Національне агентство з питань запобігання корупції), а також за виявлення та розслідування злочинів, вчинених високопосадовцями (Національне антикорупційне бюро); налагоджено механізми повідомлення про факти корупції; запроваджено систему електронного декларування. Все це свідчить про шлях виконання Україною Конвенції ООН проти корупції.
«Висловлюю щирі сподівання, що в результаті нашої спільної праці, спрямованої на боротьбу та запобігання корупції, невдовзі ми зможемо побачити ефективні результати»,- резюмувала Уляна Гротовицька
Довідково:
У цей день 9 грудня 2003 року в мексиканському місті Меріда відбулася Політична конференція ООН високого рівня, в рамках якої була підписана Конвенція ООН проти корупції, що беззаперечно є однією з найбільш вагомих подій в історії сучасних міжнародно-правових відносин у сфері запобігання та протидії корупції. Держави, які підписали і ратифікували цей документ, взяли на себе зобов`язання щодо виявлення випадків корупції та боротьбі з ними. Конвенція ООН полегшує міжнародне співробітництво по виявленню випадків корупції, як на регіональному, так і на світовому рівнях.