Про нову мінімальну заробітну плату та інші нововведення у трудовому законодавстві йшлося у семінарах для платників податків
01 лютого 2017Законом України від 06.12.2016 № 1774-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, з 1 січня 2017 року не лише збільшено мінімальну заробітну плату вдвічі, але й дещо змінено саме поняття « мінімальної заробітної плати».
Про особливості «нової» заробітної плати, правильність її нарахування та відповідальність за недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці заступник начальника відділу юридичного забезпечення ГУ Держпраці у Львівській області Іванна Ковальчук розповіла платникам податків Львівщини під час семінарів, які проходили протягом двох днів поспіль – 31 січня та 01 лютого 2017 року у Головному управлінні ДФС у Львівській області. Слід відмітити, що Учасниками його стали понад 500 роботодавців Львова та області.
«Даним законом приведено поняття мінімальної заробітної плати у відповідність до європейської практики та міжнародних норм. Зокрема, розмежовано поняття мінімальної заробітної плати та посадового окладу. Відтепер ,мінімальна заробітна плата в місячному розмірі становить 3200 гривень, а посадовий оклад не не може бути нижчим від прожиткового мінімуму який, Законом України „Про Державний бюджет України на 2017 рік” для працездатних осіб затверджено у розмірі 1 600 гривень, у погодинному розмірі – 19,34 гривні» -зазначила Іванна Ковальчук . Також фахівець наголосила, що при обчисленні розміру заробітної плати працівника, для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.
Роботодавці отримали і роз’яснення щодо відповідальності за недотримання законодавства про працю, зокрема у яких випадках Держпраці застосовує фінансові санкції. «Наша основна мета не штрафувати роботодавців, а попередити вчинення ними правопорушення, а у випадку його вчинення – забезпечити його усунення. Якщо під час перевірки роботодавці усувають порушення – штрафні санкції до таких роботодавців не застосовують».
Попри це, представник Держпраці Львівщини застерегла підприємців від шахраїв, які представляються інспекторами Держпраці та вимагають неправомірні вигоди за не проведення перевірки: «Інспектор Держпраці, прийшовши до суб’єкта господарювання з метою проведення перевірки, зобов’язаний пред’явити службове посвідчення та направлення на проведення перевірки, яке скріплене печаткою та підписом відповідної посадової особи ГУ Держпраці у Львівській області». У випадку виявлення псевдо інспектора необхідно також обов’язково повідомляти про цей факт правоохоронні органи, оскільки за такі дії передбачена кримінальна відповідальність.
Також фахівці Держпраці присутнім вручили листівки з роз’ясненнями про мінімальну заробітну плату та пам’ятками щодо правильність оформлення трудових відносин.