Чи може працівник, який працює дистанційно, виконувати свої трудові обов’язки за кордоном?

06 вересня 2022
⁉️ Чи може працівник, який працює дистанційно, виконувати свої трудові обов’язки за кордоном?
✅ Відповідно до частини першої статті 60-2 Кодексу законів про працю України дистанційна робота – це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.
При цьому законодавство не містить заборони виконання такої дистанційної роботи за кордоном. Тому відповідно у випадку, коли працівник у зв’язку з небезпекою для життя і здоров’я під час дії воєнного стану виїхав за межі країни і має технічну можливість виконання трудових функцій дистанційно з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, йому здійснюється виплата заробітної плати відповідно до умов, встановлених у трудовому договорі, за фактично виконану роботу (відпрацьований час).
У табелі обліку відображається фактично відпрацьований працівником час.
? Більше інформації з питань охорони праці, у тому числі, задекларованої, рекомендуємо шукати на порталі www.pratsia.in.ua, сайті Держпраці та нашій сторінці у Facebook