Держпраці спільно з соціальними партнерами узгодили алгоритм дій для подолання незадекларованої праці

14 вересня 2018

Сьогодні, 14 вересня, у Головному управлінні Держпраці у Львівській області відбулась координаційна нарада з питань детінізації ринку праці. Захід відбувся за участі представників Львівського обласного центру зайнятості, ГУ Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Національної поліції у Львівській області, ГУ Державної фіскальної служби України у Львівській області, Управління Укртрансбезпеки у Львівській області, департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, Об’єднання Профспілок Львівщини та Львівського обласного об’єднання організацій роботодавців. В рамках наради присутні обговорили проект плану заходів для проведення превентивно-роз’яснювальної роботи в області для недопущення використання праці без належного оформлення трудових відносин та напрацювали алгоритм спільних дій.

В межах інформаційної кампанії соціальні партнери проведуть спільні семінари для роботодавців, працівників, безробітних та студентів. Також планується здійснити спільні відвідування роботодавців у м. Львові та області. Особливу увагу буде приділено суб’єктам господарювання транспортної, будівельної галузі, а також представникам лісопильних об’єктів та фастфудів.

Нагадаємо, 5 вересня Уряд ухвалив розпорядження „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”. Цим рішенням передбачено проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками. Водночас йдеться про посилення координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці, а також перегляд актів органів виконавчої влади та внесення змін до них з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин.