Фахівці Головного управління проводять роз’яснювальну роботу щодо безпечного виконання лісосічних робіт

29 березня 2021

Для сприяння профілактики виробничого травматизму у лісовій галузі фахівці Головного управління Держпраці у Львівській області проводять превентивні заходи, зокрема семінари, наради, а також зустрічі з роботодавцями та працівниками.
З початку року роз’яснювальну роботу щодо безпечного виконання лісосічних робіт державні інспектори відділу нагляду в АПК та СКС провели для представників Дрогобицького, Сокальського та Турківського ДЛГП Галсільліс, а також  для фізичних осіб-підприємців Старосамбірського району, що виконують лісозаготівельні роботи на підставі договорів підряду.
Слід зазначити, основними причинами нещасних випадків зі смертельними наслідками, які трапляються під час виконання лісосічних робіт є, насамперед, порушення технологічного процесу та вимог інструкцій з охорони праці.
Серед небезпечних та шкідливих виробничих факторів, що діють на вальника лісу, слід відзначити понижені чи підвищені температуру та вологість повітря робочої зони, гострі краї, задирки, шорсткість на поверхнях інструментів та обладнанні, падіння предметів і деревини, відлітаючі тріски і ошурки, перенапруження аналізаторів, а також рухомі частини механізованого інструменту.
Під час зустрічі фахівці наголошують на заходах, яких слід вжити з метою недопущення аварій та травмування працівників. Також обговорюють  Рекомендації «COVID-19 і лісозаготівлі: контрольний перелік заходів профілактики і контролю»,  розроблені Міжнародною організацією праці спільно з Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об’єднаних Націй з метою профілактики захворювання працівників галузі.