Фахівці ГУ Держпраці інформують студентів щодо їх трудових прав: на Львівщині відбулася низка семінарів

21 травня 2019

Напередодні літніх канікул, фахівці ГУ Держпраці у Львівській області проводять семінари для учнів, студентів навчальних закладів області з метою інформування щодо трудових прав молоді.

В  межах превентивних заходів представники Головного управління Держпраці у Львівській області надають роз’яснення норм трудового законодавства при працевлаштуванні, розповідають про права неповнолітніх осіб, які поєднують працю з навчанням.

Так, відбувся семінар для студентів Львівського інституту економіки та туризму,  Львівського коледжу економіки і права, Самбірської СОШ № 10,
Сокальського профліцею.

Зокрема йшлося про те, що при прийнятті на роботу осіб, які не досягли 18 років, випробувальний термін не встановлюється. Неповнолiтнi, тобто особи, що не досягли вiсiмнадцяти рокiв, у трудових правовiдносинах прирiвнюються у правах до повнолiтнiх, а в галузi охорони працi, робочого часу, вiдпусток та деяких iнших умов працi користуються пiльгами, встановленими законодавством України.

Разом з тим, на роботу діти можуть бути прийняті лише після попереднього медичного огляду. 

При цьому особам віком від 14 до 18 років встановлюється скорочена тривалість робочого часу (для працівників віком від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років, в т.ч. учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул, –  24 години на тиждень. Фахівці наголосили, що діти не можуть працювати уночі, у вихідні дні та надурочно.

Оплата працi учнiв загальноосвiтнiх шкiл, професiйно-технiчних i середнiх спецiальних навчальних закладiв, якi працюють у вiльний вiд навчання час, провадиться пропорцiйно вiдпрацьованому часу або залежно вiд виробiтку.

Пiдприємства можуть встановлювати учням доплати до заробiтної плати.

Також йшлося про загрози нелегальної праці. Водночас інспектори наголосили на  перевагах легального працевлаштування.

На завершення фахівці продемонстрували  ролик “Безпечні умови праці”.