Фахівці ГУ Держпраці інформують працівників та роботодавців області про вимоги трудового законодавства

15 лютого 2018

З 1-15 лютого  за участі фахівців ГУ Держпраці у Львівській області  відбулися семінари у районних адміністрація міста Львова та районних державних адміністраціях області,  центрах зайнятості та в органах місцевого самоврядування.

 Загалом відбулося 28 таких заходів. Так,  з 1 лютого фахівці  провели семінари у 9-ти РДА та РА, зокрема у Залізничній, Шевченківській, Личаківській, Сихівській районних адміністраціях та Сколівській, Дрогобицькій, Стрийській,  Радехівській, Турківській.

Аналогічні превентивні заходи провели у 7 ОТГ:  Дублянській ОТГ (Самбірський р-н), Кам’янка-Бузькій ОТГ, Вільшаницькій ОТГ, Воле-Баранецькій ОТГ, Новороздільській МР, Червоноградській МР.

Разом з тим відбулися семінари у 13  центрах зайнятості. Фахівці провели превентивні заходи  з роботодавцями та безробітними.  Так, у   Новояворівському  МЦЗ (2), Сколівському РЦЗ , Турківському  РЦЗ , Радехівському РЦЗ , Стрийському РЦЗ ,  Трускавецькому РЦЗ,  Моршинському  МЦЗ,  Старосамбірському РЦЗ, Бродівському РЦЗ   відбулися семінари  з роботодавцями, а у  Червоноградській міській філії  ЛОЦЗ (2) , Самбірському РЦЗ – з безробітними.

 В межах семінарів йшлося про  особливості застосування законодавства про працю,  підвищення мінімальної заробітної плати, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці  та  належне оформлення трудових відносин.

Фахівці ГУ Держпраці  наголосили, що  мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій

території України для  усіх підприємств.

 

Водночас вони зазначали, що належне оформлення трудових відносин передбачає: укладення трудового договору, оформленого наказом;  повідомлення органів Державної Фіскальної служби про  працівника на роботу; внесення запису до трудової книжки та ознайомлення працівника з умовами праці, посадовою інструкцією та правилами внутрішнього трудового розпорядку, проведення інструктажу з техніки безпеки.