Фахівці ГУ Держпраці провели семінари для молоді

12 лютого 2018

Днями  фахівці ГУ Держпраці у Львівській провели низку семінарів щодо праці молоді та з питань додержання законодавства при працевлаштуванні неповнолітніх осіб. Зокрема превентивні заходи відбулися у Золочівському і Сокальському професійних ліцеях та Червоноградському професійному гірничо – будівельному ліцеї.

Під час семінару представники ГУ Держпраці у Львівській області наголосили на правах неповнолітніх осіб, які поєднують працю з навчанням.

Так, присутнім повідомили, що при прийнятті на роботу осіб, які не досягли 18 років, випробувальний термін не встановлюється. При цьому неповнолiтнi у трудових правовiдносинах прирiвнюються у правах до повнолiтнiх, а в галузi охорони працi, робочого часу, вiдпусток та деяких iнших умов працi користуються пiльгами, встановленими законодавством України.

 

 Особам віком від 14 до 18 років встановлюється скорочена тривалість робочого часу (для працівників віком від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років, в т.ч. учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул, –  24 години на тиждень).

При цьому фахівці зазначали, що не допускається прийняття на роботу осіб молодше 16 років. Втім  за згодою одного з батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли 15 років. Допускається також прийняття на роботу  учнів по досягненні ними чотирнадцятирічного віку для виконання легкої роботи у вільний від навчання час за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.

 Однак, для пiдготовки молодi до продуктивної працi допускається прийняття на роботу учнiв загальноосвiтнiх шкiл, професiйно-технiчних i середнiх спецiальних навчальних закладiв для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю i не порушує процесу навчання, у вiльний вiд навчання час по досягненнi ними чотирнадцятирiчного вiку за згодою одного з батькiв або особи, що опікується неповнолітнім.

Заробітна плата працівникам молодше 18 років при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи.