Фахівці ГУ Держпраці у Львівській області розглянули плани розвитку гірничих робіт вуглевидобувних шахт Львівщини на 2018 рік

12 грудня 2017

11 грудня під головуванням заступника начальника ГУ Держпраці у Львівській області Андрія Стецька відбулася спільна нарада  керівників ДП «Львіввугілля»,  директорів шахт Львівщини, представників Львівсько – Волинського воєнізованого гірничорятувального загону та галузевих профспілкових організацій. Під час наради присутні розглянули плани розвитку гірничих робіт вугільних шахт на 2018 рік та обговорили стан охорони праці на вугільних шахтах.

Зокрема, керівники шахт поінформували про виконання умов погодження програм розвитку гірничих робіт на 2017 рік. Окрім цього, вони повідомили про виконання капітальних ремонтів стаціонарного обладнання шахт ДП «Львіввугілля».

Окремо присутні обговорили питання забезпечення вугільних підприємств засобами індивідуального захисту шахтарів, гірничих виробок пожежно-зрошувальним трубопроводом та первинними засобами пожежогасіння. Разом з тим, керівники шахт поінформували про стан підготовки шахт до роботи в осінньо-зимовий період.

Як позитивне, слід відзначити, що шахтами ДП «Львіввугілля» та ПАТ «Шахта «Надія» упродовж 2017 року здійснена значна робота щодо проведення експертизи гірничошахтного обладнання (підйомні комплекси шахт, вентилятори головного провітрювання, шахтні котельні, метанометрична техніка, тощо), граничний термін експлуатації якого закінчився, з метою визначення можливостей для його подальшої безпечної експлуатації, що позитивно впливає на стан охорони праці. Крім того, шахтами ДП «Львіввугілля» у 2017 році придбано значну кількість нових порошкових та водних вогнегасників, проведено ремонт та перезарядку старих вогнегасників. Разом з тим залишається невирішеним низка проблем. Передусім, це незабезпеченість шахтарів в повному об’ємі індивідуально закріпленими ізолювальними саморятівниками та не виконання протягом 2017 року графіку проведення періодичного (1 раз в два роки) тренування в саморятівниках у спеціальних «димових камерах».

За результатами наради, було  визначено перелік питань для шахт ДП «Львіввугілля», які потребують погодження в Державній службі України з питань праці.