Фахівці Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання, які займаються виробництвом швейних виробів

09 жовтня 2023
✅Фахівці Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання, які займаються виробництвом швейних виробів.
➡️Під час проведення цього заходу відповідальним працівникам швейного виробництва надано роз’яснення щодо Закону України «Про охорону праці», дія якого поширюється на всіх юридичних і фізичних осіб, які використовують найману працю, а також на всіх працюючих.
❕З метою організації виконання правових, організаційно-технічних, соціально-економічних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням і аваріям під час роботи, роботодавець зобов’язаний створити службу охорони праці відповідно до вимог.
?Працівники, які допускаються до виконання робіт у виробничих процесах швейного виробництва, повинні мати відповідну професійну підготовку і відповідати фізіологічним і психофізіологічним особливостям, необхідним для виконання робіт.
?Навчання і перевірку знань працівників швейного виробництва з питань охорони праці проводять відповідно до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.
?Роботодавець зобов’язаний розробити та затвердити інструкції з охорони праці, які діють на підприємстві, відповідно до вимог Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
?Роботодавець також має забезпечити придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту за свій рахунок, відповідно до чинного законодавства та колективного договору.
?Працівники зобов’язані дбати про свою особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей під час виконання будь-яких робіт або перебування на території.
?Також суб’єктам господарювання наголошено на важливості оформлення трудових відносин і проінформовано про ризики та наслідки незадекларованої праці для працівників та роботодавців.
?Отримати більше інформації – https://dsp.gov.ua/podolannia-nelehalnoi-zainiatosti/ та на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua