Голова Держпраці Роман Чернега взяв участь у Національній конференції «Сторіччя МОП. Майбутнє сфери праці»

17 травня 2019

З нагоди сторіччя Міжнародної організації праці Федерація профспілок України за підтримки Бюро МОП з питань діяльності трудящих провела конференцію «Сторіччя МОП. Майбутнє сфери праці».

У її роботі взяли участь понад 200 учасників, серед яких представники міжнародних організацій: директор Бюро МОП з питань діяльності трудящих Марія Хелена Андре, головний спеціаліст з питань діяльності трудящих офісу МОП у Будапешті Магнус Берг, Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук; представник ФПУ у парламенті та народний депутат України Сергій Каплін, представники КМУ, СПО роботодавців, Національного банку України, Державної служби зайнятості та інші.

Відкриваючи конференцію віце-президент Міжнародної конфедерації профспілок, Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий наголосив, що 100 річчя МОП – це початок нового етапу діяльності Організації, з новими можливостями і ми маємо скористатися ними, щоб побудувати краще майбутнє, забезпечити економічну стабільність і соціальну справедливість, що, в кінцевому рахунку, приведе до процвітання наших суспільств.

Голова Держпраці Роман Чернега у своєму виступі зазначив: «Без освіченого та кваліфікованого працівника, який має професійні навики, теоретичні знання та досвід,  майбутнє праці не можливе. Адже у майбутньому праця може бути замінена автоматизованими процесами. Тому одним з основних завдань є легалізація праці українців. Зміни, які відбулися в законодавстві в останні роки вже дали свій результат: у минулому році понад 400 тис. українців почали працювати офіційно. Якщо така динаміка збережеться і надалі, то майбутнє у праці є».   

Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук підкреслив, що ініціатива «Майбутнє сфери праці» в рівній мірі актуальна для досягнення всіх чотирьох стратегічних цілей, а також всієї програми МОП щодо співпраці з метою розвитку.

Представники КМУ розповіли про роботу органів державної влади для досягнення цих цілей, зокрема, подолання бідності, а також покращення життя усіх українців.

Про умови праці працівників і що роблять профспілки, щоб поліпшити ці умови під час проведення панелі «Майбутнє сфери праці: як його покращити» розповів заступник Голови СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін.

Підбиваючи підсумки було прийнято Резолюцію конференції, яку буде надіслано соціальним партнерам, представникам наукових кіл і громадянського суспільства, а також Міжнародному бюро праці.