Інформаційна кампанія триває: під час семінарів у навчальних закладах інспектор акцентувала увагу на трудових правах молоді

16 вересня 2019

Днями головний державний інспектор ГУ Держпраці у Львівській області Галина Меленюк провела семінари з питань трудового законодавства для представників  Державного навчального закладу «Ставропігійське вище професійне училище міста Львова»  та ДНЗ “Львівське вище професійне училище інформаційнo – комп’ютерних технологій”.

Інспектор ознайомила  молодь із трудовими правами та перевагами легального працевлаштування.

Так, вона наголосила, що неповнолітніми є особи, що не досягли вісімнадцяти років. У трудових правовідносинах вони прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток і деяких інших умов праці користуються пільгами, установленими законодавством України.

При цьому фахівець ГУ Держпраці наголосила, що заборонено залучати неповнолітніх працівників до нічних, надурочних робіт та робіт у вихідні дні; застосовувати працю неповнолітніх осіб на важких роботах та на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, на підземних роботах; залучати неповнолітніх осіб до підіймання та переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

При цьому особам віком від 14 до 18 років встановлюється скорочена тривалість робочого часу (для працівників віком від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років, в т.ч. учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул, –  24 години на тиждень.