Карантин –  не дає права роботодавцям порушувати вимоги трудового законодавства

12 червня 2020

Головне управління наголошує: карантин –  не дає права роботодавцям порушувати вимоги трудового законодавства. Зокрема, закликаємо роботодавців забезпечити дотримання вимог законодавства в частині оформлення трудових відносин, оплати праці, безпеки та гігієни праці.

Нагадуємо, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення органу ДПС. Звертаємо увагу, що трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Зокрема, відповідно до змін внесених 30.03.2020, додержання письмової форми є обов’язковим при укладенні трудового договору про дистанційну (надомну) роботу.

Якщо роботодавець не сплачує за працівника єдиний соціальний внесок або ж працівник отримує зарплатню «у конверті», такі трудові відносини також вважаються  незадекларованими, а роботодавцю загрожує відповідальність.

Окрім цього, роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів та забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Слід зазначити, фахівці Головне управління Держпраці у Львівській області щоденно консультують як працівників, щодо їх прав та соціальних гарантій, а також механізмів їх захисту, так і роботодавців щодо вимог чинного законодавства. Разом з тим, Головою Держпраці України надано доручення щодо відновлення проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи шляхом безпосередніх візитів до суб’єктів господарювання.

Відтак, після послаблення карантинних обмежень в області фахівці Головного управління спільно з представниками органів місцевого самоврядування, районних адміністрацій, органів ПФУ, ДПС та Служби зайнятості відвідають підприємства торгівлі, сільського господарства, організації харчування, надання послуг, будівництва та транспорту.  Роботодавців проконсультують щодо найбільш ефективних способів дотримання законодавства про працю та охорону праці, а у випадку виявлення можливих порушень нададуть рекомендації щодо їх усунення..