Керівництву ТОВ «ПРІМАОЙЛ» рекомендовано зупинити виконання робіт підвищеної небезпеки на двох АЗК

19 квітня 2021

Позаплановий захід державного контролю за додержанням законодавства з питань охорони праці, промислової безпеки та гігієни праці проведено у ТОВ «ПРІМАОЙЛ». Підприємство здійснює роздрібну торгівлю пальним – світлими нафтопродуктами та скрапленим вуглеводневим газом. Перевіркою охоплено 7 об’єктів цього підприємства, зокрема нафтобазу та 6 АЗС у містах Львів, Мостиська, Самбір, Броди та у селі Боянець, Жовківського району.

В межах контрольного заходу інспектори Головного управління Держпраці у Львівській області виявили низку порушень, у тому числі таких, що можуть нести загрозу життю та здоров’ю громадян. Серед іншого, у ТОВ «ПРІМАОЙЛ» відсутній дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме заповнення, злив і ремонт балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із зрідженим, вибухонебезпечним газом, їх зберігання, на автозаправних комплексах у місті Львові на вул. Зелена, 407 Б та вул. Зубрицького, 5.

Також на підприємстві відсутня декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки для виконання робіт на висоті понад 1,3 метра.

За результатами проведеного заходу контролю керівнику підприємства винесено обов’язковий до виконання припис на усунення порушень. Також рекомендовано зупинити виконання перелічених робіт до усунення порушень з охорони праці.

Відповідальних посадових осіб, що допустили порушення вимог безпеки притягнуто до адміністративної відповідальності.

До слова, на підприємстві проведена ідентифікація та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки. Суб’єктом проведена атестація робочих місць за умовами праці. Працівники товариства пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці. Проведені у встановлені терміни електротехнічні заміри в електроустановках АЗС та АЗК. Організовано проведення оглядів та експертного обстеження резервуарів.

Нагадаємо, на виконання доручення Прем’єр-Міністра України на Львівщині тривають позапланові заходи державного нагляду (контролю) у суб’єктів господарювання, які здійснюють зберігання та роздрібну торгівлю пальним.