ГУ Держдпраці перевірило ДП “Львівський державний ювелірний завод “

10 липня 2017

З 19  червня по 3  липня фахівці  ГУ Держпраці у Львівській області провели планову  перевірку ДП  “Львівський державний ювелірний завод“.

Під час контрольного заходу  інспектори  перевірили  дотримання вимог нормативно правових актів з охорони праці   при виконанні робіт в діючих електроустановках,  при експлуатації  металообробного обладнання,  автомобільного транспорту,  газового господарства , вантажопідіймальних кранів та машин.

Також проаналізовано дотримання законодавства щодо застрахованих осіб та працевлаштування інвалідів.

На ДП  «Львівський державний ювелірний завод» виявлено низку порушень, які стосуються виконання робіт підвищеної небезпеки. Зокрема, на підприємстві відсутній  дозвіл на виконання  робіт   підвищеної    небезпеки, а саме на застосування шкідливих небезпечних  речовин  1,  2  і 3 класу небезпеки,  а також аміаку.  Також не переглянуто  перелік робіт з підвищеною небезпекою  відповідно до специфіки виробництва.

 Працівники  підприємства не забезпечені у повному обсязі спеціальним одягом і взуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

Слід зазначити, що на ДП  «Львівський державний ювелірний завод» не проводяться вступні інструктажі з працівниками сторонніх організацій, які прибули на підприємство  для виконання  робіт.

Також до роботи допускаються працівники без проведення повторних інструктажів на робочому місці.  На підприємстві не проведено навчання та атестацію на відповідну групу з електробезпеки електротехнологічним працівникам дільниць.

Не проводиться перевірка технічного стану автомобілів перед випуском на лінію, (відсутній журнал реєстрації операцій перевірки технічного стану КТЗ).

Допускається виїзд водіїв на лінію, без проходження передрейсового медичного огляду.  Для організації безпечного руху по території підприємства не складено схематичний план (схема) руху транспортних засобів та працівників.

Допускається до експлуатації несправне обладнання – муфельна піч, в якій негерметично  закриваються двері.

На підприємстві призначено недостатню кількість обслуговуючого персоналу повітрозбірників. Допускається робота повітрозбірників без проведення оператором регулярних  перевірок справності дії арматури, КВП, запобіжних клапанів та не ведеться змінний журнал.

При цьому відсутній графік технічного обслуговування і ремонту системи газопостачання. Не отримано дозвіл Держпраці на експлуатацію трансформаторної підстанції КТП-10/0,4-25 кВА. Електроустановки підприємства не закріплені за оперативними чи оперативно-ремонтними працівниками.

За результатами проведеної перевірки було притягнуто до адміністративної відповідальності керівників структурних підрозділів підприємства, які допустили порушення вимог нормативно правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Комісія ГУ Держпраці зобов’язала посадових осіб підприємства розробити заходи щодо усунення виявлених порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці та їх причин, а  службу охорони праці – встановити дієвий контроль за виконанням приписів та вчасним повідомленням посадових осіб, що здійснювали перевірку, про їх виконання.

До слова, під час перевірки виявлено також низку інших порушень.

Довідка:

ДП  “Львівський державний ювелірний завод“ займається виробництвом виробів із золота, срібла, дорогоцінних природніх каменів і штучних вставок. На підприємстві працює 280 осіб.