ГУ Держпраці перевірило ТзОВ «Стариця»

25 липня 2017

З 10  по 21 липня  фахівці  ГУ Держпраці у Львівській області провели планову  перевірку у ТзОВ  «Стариця».

Під час контрольного заходу  інспектори  перевірили  дотримання вимог нормативно правових актів з охорони праці, ведення технологічних робіт з видобутку піщано-гравійної суміші, експлуатації електроустановок до 1000В, стан охорони праці при експлуатації дробарно-сортувального комплексу, автотранспортного цеху, ремонтно-механічної майстерні, ведення геолого-маркшейдерської документації, та використання водозабору прісних вод.

Також проаналізовано дотримання законодавства щодо нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів і використання праці іноземців.

При цьому слід зазначити, що у Товаристві  створено службу охорони праці, обов’язки якої виконує інженер з охорони праці, який підпорядкований безпосередньо директору. У відповідності до нормативних актів проводяться інструктажі, навчання та перевірки знань працівників підприємства з питань охорони праці. При цьому згідно з Типовими нормами  здійснюється забезпечення працівників засобами індивідуального та колективного захисту. До того ж  всі працівники проходять періодичні медичні огляди та психофізіологічну експертизу (для працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки).

З переліку суб’єктів господарювання або виробничих об’єктів, що перевірялися на ТзОВ «Стариця» на підприємстві виявлено низку недоліків.

Працівником, який виконує обов’язки служби охорони праці на підприємстві, не ведеться журнал третього ступеню оперативного контролю, відповідно до вимог «Положення про систему управління охороною праці», що діє на підприємстві.

У будівлі, де знаходиться щиток електричний РП 0,4 відсутній його інвентарний номер, вуглекислотний вогнегасник, щиток не замикається, місце захаращене.

Працівниками Товариства на виконання робіт підвищеної небезпеки на кар’єрі не своєчасно видаються письмові наряди.

При плануванні ремонтно профілактичних робіт гірничотранспортного устаткування, що експлуатується в кар’єрі не завжди враховуються вимоги інструкцій з експлуатації заводу виготовлювача.

По всій довжині стрічкових конвеєрів КЛ-800, КЛ-600 відсутній трос для аварійної зупинки конвеєра з будь-якої точки, вздовж його довжини.

Прийняття в експлуатацію устаткування дробарного цеху після ремонту не оформляється відповідними актами.

На заточувальному верстаті в ремонтно механічній майстерні захисний екран не зблокований з пусковим пристроєм.

За результатами проведеної перевірки було притягнуто до адміністративної відповідальності керівників структурних підрозділів підприємства, які допустили порушення вимог нормативно правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Комісія ГУ Держпраці зобов’язала посадових осіб підприємства розробити заходи щодо усунення виявлених порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці та їх причин, а  службу охорони праці – встановити дієвий контроль за виконанням приписів та вчасним повідомленням посадових осіб, що здійснювали перевірку, про їх виконання.

Під час перевірки виявлено також і інші порушення.

Довідка:

Основним видом діяльності ТзОВ «Стариця» є видобування піщано-гравійної суміші. На

підприємстві працює 20 працівників. За останні 5-років травматизму на підприємстві не було.