На шахті «Надія» за участю фахівців ГУ Держпраці у Львівській області приймали в експлуатацію лаву

23 травня 2017

19 травня фахівці ГУ Держпраці провели позапланову перевірку щодо відповідності вимогам нормативно-правовим актам з охорони праці змонтованого на дільниці лави № 271 Публічного Акціонерного Товариства «Шахта «Надія» гірничошахтного обладнання, а також прийняли участь в роботі комісії  по прийняттю виїмкової дільниці лави №271 в експлуатацію. В комісії по прийманню в експлуатацію виїмкової дільниці лави №271 також взяли участь представники Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального загону, керівники шахти та профспілок. Цей позаплановий захід державного нагляду здійснювався за письмовим бажанням суб’єкта господарювання ПАТ «Шахта «Надія».

Лава, це є очисна виробка, де ведуться гірничі роботи з видобутку вугілля, які є найнебезпечнішими по фактору виникнення аварій та виробничих травм у вугільній галузі. Тому робота фахівців ГУ Держпраці у Львівській була скерована, передусім, на виявлення порушень, що могли створити  загрозу життю та здоров’ю працівників.

 Лава №271 обладнана механізованим комплексом КМ-98, двома очисними комбайнами 1К-101 та вибійним скребковим конвеєром СП-202. Транспортування вугілля від лави до вугільного перекиду здійснюється за допомогою скребкових конвеєрів типу СП-202 та стрічкових конвеєрів 1Л-80, а також електровозів АМ-8Д та вагонеток ВГ-2,5. Довжина лави становить 95м, довжина виймального стовпа – 400м. Виймальна потужність (висота) пласта П7 «Супутник» становить 1,0-1,1 м. Загальні запаси виймального стовпа лави №271 становлять 63 тисячі тон вугілля. Гірничі роботи ведуться на глибині 460м.

Комісія надала добру оцінку підготовленості лави №271 до безпечного видобутку вугілля. Як позитив слід зазначити, що в ході позапланової перевірки не було виявлено грубих порушень Правил безпеки у вугільних шахтах. Всього під час перевірки було виявлено 22 порушення  нормативно-правових актів з охорони праці, частина з яких була усунена ще під час перевірки. З них  переважна більшість виявлених порушень стосується канатної відкатки по прилеглих до лави №271 гірничих виробках – конвеєрному цілику №1 та 271 бортовому штреку.

За результатами проведеної перевірки до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу притягнуто начальника дільниці з видобування вугілля, а керівництву шахти вручені відповідні акт та обов’язковий до виконання припис. При врученні припису директору шахти Михайлу Пугачу, було запропоновано призупинити роботи по проведенню канатної відкатки у виробці конвеєрного цілика лави №1.

Слід відмітити, що ПАТ «Шахта «Надія» є єдиним в Україні державним вуглевидобувним підприємством, яке вже понад 10 років не отримує державних дотацій на тонну видобутого вугілля та фінансується виключно за рахунок свого видобутого вугілля.