Легалізація зайнятості населення – один із пріоритетних напрямів роботи органів державного нагляду і контролю

11 червня 2018

У засіданні робочої групи з питань легалізації зайнятості населення та заробітної плати, активізації роботи з виявлення фактів використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю, що відбулося 8 червня, взяли участь голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега,  Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний, представники Головного управління Держпраці у Київській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, Головного управління Державної фіскальної служби України у Київській області.

Серед питань, що обговорювалися на засіданні, – забезпечення соціальних прав застрахованих осіб, шляхи легалізації заробітної плати та виявлення праці неоформлених працівників, заходи, спрямовані на погашення боргу з єдиного внеску тощо.

На об’єднанні зусиль у подоланні незадекларованої праці акцентував у своїй промові Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега. Він нагадав присутнім про важливість проведення масштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення та превентивних заходів щодо роботодавців.

Перший заступник начальника Головного управління Держпраці у Київській області Владислав Андрієнко поінформував про результати здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення. Він підкреслив, що ефективним механізмом у роботі з виявлення ознак використання праці неоформлених працівників є співпраця з органами Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби, департаментами соціального захисту, центрами зайнятості, організаціями профспілок і роботодавців.

Протягом квітня–травня було проведено 35 спільних нарад. За даними, наданими головним управлінням Пенсійного фонду області, п’ята частина перевірок проводиться інспекторами праці.

Наприклад, на підставі інформації Пенсійного фонду про недотримання суб’єктом господарювання мінімальних гарантій в оплаті праці Головне управління Держпраці у Київській області перевірило ТОВ «Буденергосервіс-2000». Вказані порушення підтвердилися під час інспекційного відвідування, винесено припис про застосування штрафних санкцій у розмірі 37 230 гривень.