Лісівники Львівщини вивчають нові методи управління охороною праці

26 листопада 2019

21-22 листопада у Львові відбувся дводенний семінар-тренінг  для спеціалістів з охорони праці підприємств лісової галузі. Участь у ньому взяли  представники Львівського, Франківського, Закарпатського та Хмельницького обласних управлінь лісового та мисливського господарства, а також керівники суб’єктів господарювання лісової галузі. Організатори заходу – журнал «Охорона праці» за підтримки Держлісагентства України.

Семінар-тренінг проходив під девізом «Основи та практика керування ризиками небезпек, формування ризикоорієнтованого мислення працівників підприємств-підрядників в лісовій галузі» (відповідно до вимог міжнародного стандартуISO45001:2018 і стандарту FSC з лісової сертифікації).

З вітальним словом до учасників виступили головний редактор журналу «Охорона праці», керівник «Академії управління ризиками в системах менеджменту» Дмитро Матвійчук, начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека, перший заступник голови Львівської обласної ради Богдан Галалюк, начальник відділу нагляду в АПК та СКС ГУ Держпраці у Львівській області Віктор Курило, головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів Держлісагентства України Андрій Мусійовський, головний спеціаліст Львівського ОУЛМГ Василь Степанишин.

«Основним завданням на цьому етапі є докорінна зміна мислення не тільки керівників підприємств, а  й самих виконавців робіт. Слід розуміти суть небезпеки, оцінювати ризики та розробляти заходи для попередження травм, обирати безпечні методи роботи, виявляти корінні причини нещасних випадків тощо. Це дасть можливість уникати виробничих втрат, берегти життя та здоров’я працівників, зокрема лісової галузі», – зазначив  начальник відділу нагляду в АПК та СКС Головного управління Держпраці у Львівській області Віктор Курило.

Під час тренінгу учасники ознайомились із кращими практиками як зарубіжних, так і вітчизняних підприємств та отримали практичні знання і розуміння основних підходів в розробці і впровадженні систем управління гігієни і безпеки праці на основі керування ризиками.

Захід проведено відповідно до Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні, яку Урядом ухвалено у грудні 2018 року. В його основу покладені вимоги Рамкової Директиви 89/391/ЄЕС «Про впровадження заходів для поліпшення безпеки та охорони здоров’я працівників під час роботи» та Нового стандарту ISO 45001:2018, як інструменту реалізації державної концепції на українських підприємствах з 2021 року.