На Хмельниччині стартував трьохденний семінар з підвищення ефективності здійснення заходів державного нагляду в АПК та соціально-культурній сфері

31 травня 2018

У Кам’янець-Подільському розпочав роботу Всеукраїнський семінар «Про підвищення ефективності здійснення заходів державного нагляду на підприємствах агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери».

Захід проходить за участю начальників територіальних органів Держпраці, їх заступників, керівників структурних підрозділів, головних державних інспекторів, що здійснюють державний нагляд щодо суб’єктів господарювання агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери, представників Міжнародної організації праці, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Федерації профспілок України, начальників відділів охорони праці підприємств області.

Відкрив семінар заступник Голови Держпраці Ігор Шумелюк. У своєму виступі він наголосив: запобігти, попередити нещастя на виробництві – одне з головних завдань діяльності фахівців Держпраці, які вони мають вирішувати у тісній взаємодії з роботодавцями, місцевими органами влади, профспілковими організаціями, іншими соціальними партнерами. «Досягнути позитивного результату можливо лише тоді, якщо робота кожного інспектора відповідатиме трьом основним вимогам сьогодення – буде своєчасною, якісною та ефективною», – підкреслив Ігор Шумелюк.

Голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий, який завітав на відкриття заходу, зазначив: «Збереження людського трудового потенціалу та формування культури безпеки праці має бути першочерговим завданням органів державного нагляду, роботодавця та керівника підприємства. Голова Хмельницької ОДА висловив готовність до плідної співпраці задля захисту працюючих від недобросовісних роботодавців, створення на робочих місцях безпечних та здорових умов праці, забезпечення належної культури виробництва та профілактики виробничого травматизму. «Ми сьогодні повинні не лише вирішувати проблемні ситуації, що склалися у сфері охорони праці, але попередити їх виникнення», – зазначив Вадим Лозовий.

Першого дня семінару були обговоренні питання щодо особливостей здійснення нагляду та проведення превентивних заходів органами Держпраці в агропромисловій та соціально-культурній сферах, розглянута динаміка виробничого травматизму та причини його виникнення в розрізі регіонів України.

Під час дискусії щодо превентивних заходів у зазначених галузях заступник директора департаменту – начальник відділу нагляду в АПК та СКС департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці Микола Радіонов наголосив на необхідності ефективної взаємодії посадових осіб управлінь Держпраці з керівниками підприємств.  «Наша мета – зробити так, щоб керівник став прихильником охорони праці у себе на підприємстві. Якщо і керівництво, і працівники підприємств будуть відповідально і сумлінно ставитись до охорони праці на своєму робочу місці, то рівень травматизму значно зменшиться. Це, в свою чергу, надасть можливість Держпраці більше приділяти увагу інформаційно-роз’яснювальній діяльності», – зазначив Микола Радіонов.

Крім того, на семінарі йшлося про ризики та загрози від вибухонебезпечних предметів, зміни в законодавстві, нові підходи щодо удосконалення системи управління охороною праці на підприємствах України. Учасники також навчилися на практиці надавати домедичну допомогу на виробництві.