На шахтах області відбулися засідання комісій з охорони праці

01 лютого 2018
Днями у відокремлених підрозділах шахта «Великомостівська»,  шахта «Лісова», шахта «Червоноградська» державного підприємства «Львіввугілля» та ПАТ «Львівська вугільна компанія» відбулися засідання постійно діючих комісій з охорони праці та позмінні збори працівників з питань охорони праці.
У заходах взяли участь головні державні інспектори відділу нагляду у вугільній промисловості та головні державні інспектори відділу з питань гігієни праці. Засідання комісій проходили під головуванням перших керівників підприємств  за участю заступників директорів з охорони праці та виробництва, начальників структурних  підрозділів шахт, бригадирів та ланкових.
На засіданнях ПДК  проаналізували рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності  за  2017 рік в порівнянні з 2016 роком.
Фахівці відділу нагляду у вугільній промисловості акцентували  увагу на причинах нещасних випадків та видах подій, які призводять до травм. Основні причини травмування – організаційні. Зокрема,  порушення вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов’язків, незадовільний стан шляхів пересування в гірничих виробках, порушення паспортів кріплення гірничих виробок, тощо. Видами подій, які найчастіше призводили до травмування є падіння, обрушення породи та предметів, падіння під час пересування в гірничих виробках, дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, тощо.
 
 У свою чергу фахівці відділу  з питань гігієни праці розповіли про основні вимоги порядку проведення попереднього та періодичного медоглядів працівників,  повідомили про основні причини, які призводять до професійних захворювань працівників та в які строки необхідно здійснювати заміри шкідливих факторів виробничого середовища (пил, шум, вібрація, тощо) спеціалізованими лабораторіями.
 
За результатами нарад керівникам підприємств було запропоновано розробити дієві заходи щодо попередження у 2018 році та недопущення зростання кількості нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
        
Довідка:

 На підприємствах ДП «Львіввугілля» у 2017 році сталося 133 нещасних випадки на виробництві,  у тому числі 10 смертельних, проти 119 випадків у 2016 році (смертельних не було). На  ПАТ «Львівська вугільна компанія» у 2017 році сталося 7 нещасних випадків на виробництві (смертельних не було), проти 8 випадків у 2016 році (було допущено 1 випадок зі смертельним наслідком).