На шахті «Лісова» проведено кваліфікаційні іспити з питань охорони праці у працівників, які обслуговують та ремонтують підйомні установки

02 лютого 2021

02 лютого проведено перевірку знань з питань охорони праці у працівників, зайнятих обслуговуванням та ремонтом підйомних установок на відокремленому підрозділі «Шахта «Лісова» ДП «Львіввугілля». Загалом іспити прийнято у 76 працівників

Оцінювала знання працівників створена наказом по підприємству комісія під головуванням головного механіка підприємства за участі головного державного інспектора відділу нагляду у вугільній промисловості Олександра Аряміна.

Дільниця підйомних установок є однією з високотехнічних та основних ланок технологічного ланцюга шахти. Саме ця дільниця несе відповідальність за належний технічний стан підйомних машин, канатів, підйомних посудин, головного і допоміжного стволів та копрових споруд. Обслуговування вертикальних стволів є особливо небезпечним, тому ремонтні роботи проводять навчені та досвідчені працівники. Не менш відповідальна робота і у жінок – машиністів підйомних установок, від яких залежить злагоджена робота при проведенні ремонтних робіт, спуску-підйому працівників та видачі гірничої маси на-гора.

Шахтний підйом виконує вантажно-транспортний зв’язок підземного гірничого господарства з поверхнею шахти через вертикальні стволи. Кожна шахта, як мінімум, має дві підйомні установки: головний підйом – для видачі вугілля, допоміжний підйом – для підйому і спуску людей, матеріалів, обладнання тощо.

Відтак, при проведенні оцінювання увагу акцентовано на знанні Закону України «Про охорону праці», Правил безпеки у вугільних шахтах, Інструкції з техніки безпеки при технічному обслуговуванні і ремонті обладнання вертикальних стволів шахт та робіт, що виконуються за допомогою підйомних і підвісних колисок.

«Під час складання іспитів працівники показали позитивний результат та можуть бути допущені до подальшої роботи», – зазначив представник Головного управління Олександр Арямін.

Відповідно до вимог чинного законодавства, результати проведеного оцінювання були оформлені відповідним протоколом та передані у службу охорони праці підприємства.