На шахті «Відродження» за участю фахівців ГУ Держпраці приймали в експлуатацію лаву

20 грудня 2017

19 грудня начальник відділу нагляду у вугільній промисловості Володимир Осадця та головний державний інспектор Наталія Зла провели позапланову перевірку щодо відповідності вимогам нормативно-правовим актам з охорони праці змонтованого на дільниці лави № 168 ВП «Шахта «Відродження» ДП «Львіввугілля» гірничошахтного обладнання, а також прийняли участь в роботі комісії  по прийняттю виїмкової дільниці лави №168 в експлуатацію.

Слід зазначити, що лава – це  очисна виробка, де ведуться гірничі роботи з видобутку вугілля, які є найнебезпечнішими по фактору виникнення аварій та виробничих травм у вугільній галузі. Тому, робота фахівців Головного управління була скерована, передусім, на виявлення порушень, що могли створити явну загрозу життю та здоров’ю працівників.

 Під час перевірки виявлено 22 порушення  нормативно-правових актів з охорони праці. З них  левова частка порушень – це порушення паспорту кріплення лави №168, що спричинено нестачею кріпильних лісоматеріалів. Окрім цього, під час перевірки встановлено, що чинний дозвіл на експлуатацію гірничошахтного обладнання, яке змонтоване на виїмковій дільниці лави №168, закінчився 17.12.2017р., а новий дозвіл станом на 19.12.2017р. не отримано. Як позитивне, можна відзначити, що під час перевірки не виявлено порушень провітрювання та пило газового режиму, а стаціонарна апаратура контролю газу метану працездатна і експлуатується згідно нормативних вимог.

За результатами проведеної перевірки до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу притягнуто першого керівника – в.о. директора шахти. При врученні припису керівництву шахти було запропоновано призупинити роботи по видобутку вугілля в лаві №168 до усунення порушень, вказаних у приписі, та притягнути до дисциплінарної відповідальності наказом по шахті окремих посадовців шахти.  

Довідково:

Лава №168 обладнана механізованим комплексом 2КМ-87УМН, очисним комбайном 1ГШ-68 та вибійним скребковим конвеєром СП-250.11. Довжина лави становить 50 м, довжина виймального стовпа – 1150 м. Гірничі роботи ведуться на глибині 560м. Геологічна потужність (висота) пласта П7в «Сокальський» становить 1,53 м. Загальні запаси виймального стовпа лави №168 становлять 160 тисяч тон високоякісного вугілля. Проект виїмкової дільниці лави №168 пройшов експертизу на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці в ДП «Західний ЕТЦ».