На шахті «Зарічна» обговорено вимоги безпеки під час ліквідації шахти

18 травня 2021

У понеділок, 17 травня, заступник начальника відділу нагляду у вугільній промисловості ГУ Держпраці у Львівській області Василь Марцинюк провів семінар-нараду для працівників державного підприємства «Шахта «Зарічна». Під час превентивного заходу обговорено вимоги законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці, промислової безпеки та гірничого нагляду.

ДП «Шахта «Зарічна» знаходиться на стадії ліквідації, оскільки вичерпала свої промислові запаси і роботи по видобутку вугілля припинила в січні 2015 р. Під час семінару посадовець наголосив присутнім, що роботи по ліквідації шахти мають проводитися у відповідності до вимог чинного законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці, а саме:

– ліквідація шахти має проводитися за спеціальним проектом, розробленим проектною організацією відповідно до вимог чинного законодавства;

– якщо термін ліквідації шахти за проектом перевищує 5 років, експертна організація, що має відповідний дозвіл, повинна розробити проект технічного стану, визначити технічний стан шахтних копрів, будівель і споруд, технічних комплексів шахтної поверхні;

– на кожній шахті повинен бути розроблений проект протипожежного захисту (ППЗ) відповідно до вимог чинного законодавства. Проект має бути спроектований і виконаний так, щоб запобігти виникненню пожежі, а у разі її появи – забезпечити можливість її ефективної локалізації та гасіння на початковій стадії. Проекти протипожежного захисту спільно з Планом ліквідації аварій коригуються та погоджуються з підрозділами ДАРС (ДВГРС) двічі на рік;

– обладнання та експлуатація діючих і тих, що закриваються шахт, а також гідрозахисних, їх територій і виробничих об’єктів, будівель і споруд, гірничих виробок і робочих місць, організація виробничих процесів і ремонтних робіт, мікроклімат і вентиляція, засоби індивідуального захисту, питне водопостачання, харчування та медико-санітарне обслуговування персоналу, а також охорона підземних виробок і довкілля повинні відповідати вимогам Державних санітарних правил та норм “Підприємства вугільної промисловості”, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.12.2002 N 468. Засоби для надання першої долікарської допомоги повинні бути укомплектовані аптечками (укладками), шинами для іммобілізації переломів та ношами з твердим ложем.

Під час заходу присутніх ознайомлено зі змінами до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», що набрали чинності 10 березня 2021 року.

Окрім цього, працівникам наголошувалось на неухильному дотриманні заходів щодо запобігання розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19, дотримання маскового режиму, дистанції, графіку дезінфекції, обов’язковій ізоляції хворих при виявленні симптомів та проведення загальної дезінфекції при виявленні випадку захворювання коронавірусною хворобою.

Превентивний захід проведено з метою підвищення обізнаності працівників підприємства щодо вимог безпеки праці задля попередження виробничого травматизму та настання нещасних випадків.