На ТзОВ «Солонсько» йшлося про дотримання вимог гірничого законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки

03 серпня 2018

У четвер, 2 серпня, у ТзОВ «Солонсько» за участю фахівців відділу нагляду у гірничодобувній промисловості ГУ Держпраці у Львівській області відбулася нарада щодо дотримання вимог гірничого законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

 Учасники семінар-наради зосередили увагу на питаннях, пов’язаних з розробкою  Південно-Східної ділянки Солонського родовища суглинків. Йшлося про  недопущення виробничого травматизму під час проведення відкритих гірничих робіт.

 Також присутні обговорили питання, пов’язані з виконанням проекту розробки кар’єру та  плану розвитку гірничих робіт на 2018 р. Зокрема йшлося про допустимі розміри робочих майданчиків, берм, кутів укосів, висоту уступів, відстань від гірничого та транспортного устаткування до бровок уступу або відвалу тощо.

Крім того,  під час обговорення інспектори торкнулися теми безпечного використання машин, механізмів і устаткування. Відтак було підкреслено, що їх експлуатація можлива за умови повної справності, наявності огороджень небезпечних місць, протипожежних засобів, пристосувань і приладів безпеки, а також інструкцій з охорони праці,працівники, які керують  машини і механізми або їх обслуговують, повинні бути добре обізнані з їх конструкцією, уміти вчасно виявити несправності й усунути їх а також  вести роботу з дотриманням вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Справність машин і механізмів повинна перевірятися під час кожної зміни машиністом, щотижня – механіком ділянки й щомісяця – головним механіком кар’єру із занесенням результатів перевірки в журнал.

На завершення, фахівці ГУ Держпраці у Львівській  області ще раз нагадали вимоги нормативно-правових актів з охорони праці щодо своєчасного проведення навчання і інструктажів з охорони праці та забезпечення працівників засобами індивідуального та колективного захисту у відповідності до галузевих норм.

Фото: джерело google.com.ua