Однією із причин настання нещасного випадку визнано стан алкогольного спяніння працівника
12 серпня 2016ГУ Держпраці у Львівській області завершено розслідування смертельного нещасного випадку, який трапився 4 травня 2016 року у ТзОВ «Будівельна компанія «ЛЕГО».
Слід відмітити, що роботи даний працівник виконував по монтажу і розбиранню опалубки на власний ризик, по договору цивільно-правового характеру.
Четверо працівників товариства виконували роботи по розбиранню елементів горизонтальної опалубки на 7-му поверсі 2-ї секції споруди. Нещасний випадок трапився близько 11год 00 хв., під час знімання листа фанери на краю перекриття – зробивши крок назад, один із працівників оступився поза межі поверхні бетонного перекриття і упав з 7-го поверху на землю.
Провівши розслідування нещасного випадку комісією встановлено декілька причин його настання. Зокрема, огородження на перекритті 7-го поверху багатоповерхового житлового будинку не відповідало вимогам п.2.2.5;2.2.8 ГОСТ 12.4.059-89, п.3.1 Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті НПАОП 0.00-1.15-07, затверджено наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду 27.03.2007p. № 62. Керівництвом не забезпечено достатнього контролю за функціонуванням системи управління охороною праці, чим порушено статтю 13 «Закону України про охорону праці». Та разом з тим, при судово-токсикологічній експертизі крові та сечі з трупа потерпілого працівника в кількості 1,17%о проміле в крові та 4,7%о проміле в сечі.
Проаналізувавши завершені матеріали розслідувань нещасних випадків, які трапились на Львівщині у 2016 році встановлено, що 4 із 34 нещасних випадків (3 з яких смертельні) траплялися з працівниками, які виконували роботи у стані алкогольного сп’яніння. Якщо говороти про вік потерпілих, так це громадяни 1990, 1984, 1973 та 1961 року народження. За видами зайнятості – дорожній робітник, монтажник, ремонтник штучних споруд, водій відповідно.
З огляду на вищенаведене, ГУ Держпраці у Львівській області наголошує усім працівникам: шануйте життя та здоров’я своє та ваших колег! Пам’ятайте: забороняється приступати до роботи у стані алкогольного та будь якого іншого сп’яніння.
А роботодавцям слід пам’ятати, що з метою попередження настання нещасних випадків та збереження життя та здоров’я працівників, ви зобов’язані відсторонити працівника від виконання його посадових обов’язків у випадку появи його у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.
Процедуру документального оформлення відсторонення від роботи працівника наведено у рубриці «питання –відповіді» на офіційному сайті ГУ Держпраці у Львівській області.
Разом з тим, відповідно до статті 40 КЗпП України, поява на роботi в нетверезому станi, у станi наркотичного або токсичного сп’янiння є підставою для розiрвання трудового договору з iнiцiативи власника або уповноваженого ним органу.