Під час засідання ПДК на Шахті «Степова» обговорено проблемні питання в частині безпеки праці

30 січня 2020

Сьогодні, 30 січня, у актовому залі  ВП «Шахта «Степова» відбулося  чергове  засідання  постійно – діючої комісії з охорони праці.

Участь у ньому взяли керівництво шахти, представники місцевого Фонду соціального страхування, профспілкові діячі, працівники шахти. Відбулося засідання за участі головного державного інспектора відділу нагляду у вугільній промисловості ГУ Держпраці у Львівській області Володимира Розалюка.

Держінспектор повідомив, що у січні 2020 року у ВП “Шахта “Степова” було проведено позапланові перевірки на відповідність вимогам нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки на дільниці підіймальних установок та дільниці конвеєрного транспорту.

Під час контрольного заходу встановлено, що працівники дільниці конвеєрного транспорту і надалі не знають, як користуватися індивідуально закріпленими за ними саморятівниками та правилами поведінки при виникненні аварійної ситуації.

Фахівець зазначив, що на момент проведення перевірки стрічкових конвеєрів гірничі диспетчера не володіють ситуацією щодо перекриття води на окремих ділянках пожежно-зрошувального трубопроводу. На дільниці підіймальних установок не проводиться належним чином обслуговування підіймальної машини БЛ-1200 у ходку чистки зумпфа, а саме регулювання аварійного та робочого гальма.

Через невиконання Шахтою окремих умов погодження Програми розвитку гірничих робіт на 2020 рік в частині їх безпечного ведення, Програми розвитку гірничих робіт ВП “Шахта “Степова” на 2020 рік і досі не погоджені Головним управління Держпраці у Львівській області.

Інспектор наголосив керівництву шахти на необхідності вжиття вичерпних заходів щодо усунення всіх порушень вимог безпеки та забезпечення приведення дозвільної документації до вимог чинного законодавства.