Підготовка до опалювального сезону: фахівці ГУ Держпраці інформують освітян Львівщини про вимоги безпечного газокористування

01 жовтня 2018

Фахівці  Головного управління Держпраці у Львівській області проводять  інформаційну кампанію щодо дотримання законодавства з охорони праці та безпечного газокористування під час опалювального періоду.

 Зокрема 26 та 27 вересня  з метою підготовки закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період у приміщенні актового залу Львівського вищого професійного училища  технологій та сервісу відбулися семінари для освітян.

До участі у цих превентивних заходах  були залучені особи, які  відповідальні за безпечну експлуатацію газового господарства професійно-технічних та вищих навчальних закладів, а також відділів освіти районів, міст обласного значення та  об’єднаних територіальних громад Львівщини. 

В межах семінару йшлося про основні вимоги Правил безпеки та будівельних норм, що стосуються газифікованих приміщень та газовикористовуючого обладнання.                                                                                           

Ігор Проць у своєму  виступі нагадав присутнім основні фізико-хімічні властивості природнього газу, окремо зупинившись на  його вибухопожежонебезпеці та небезпеці утворення чадного газ у газифікованих приміщеннях.

Враховуючи те, що  у закладах освіти Львівщини левову частку газовикористовуючого обладнання складають малометражні газові котли, газові кахельні печі та кухонні вогнища, Ігор Проць  розповів про основні причини аварій, які  пов’язані з використанням газу у побуті.

При цьому він наголосив, що потенційну небезпечними є не  лише газові кахельні печі та кухонні вогнища, а й підвальні газові котельні.                

У свою чергу начальник відділу нагляду у агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері  ГУ Держпраці у Львівській області Віктор Курило наголосив, що, окрім газифікованих приміщень, потенційно небезпечними є також класи трудового навчання та спортзали у школах. Він відзначив, що  на низькому рівні залишається і культура експлуатації електрообладнання.

За його словами, однією з причин аварійності та травматизму у  цих установах є злісне недотримання вимог правил безпеки та формальний підхід до інструктажів з охорони праці.