На шахті «Межирічанська» відбулася учбова тривога

28 вересня 2018

У четвер,  27 вересня, на шахті «Межирічанська» відповідно до «Графіку протиаварійних тренувань з ліквідації умовної аварії на підприємствах Міненерговугілля на 2018 рік» відбулася учбова тривога.

Хід учбової тривоги контролювала комісія під керівництвом в.о. технічного директора ДП «Львіввугілля» Сергія Руденка, за участі начальника відділу нагляду у вугільній промисловості Головного управління Держпраці у Львівській області Володимира Осадці та першого заступника командира Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального загону Дмитра Дищенка.

 Учбова тривога проводилася з метою перевірки підготовленості інженерно-технічних працівників, членів допоміжної гірничорятувальної команди і працівників шахти та ЛВ ВГРЗ до порятунку людей, захоплених аварією, ліквідації її наслідків. Водночас учбова тривога відбулася задля перевірки якості заходів плану ліквідації аварій і його відповідності фактичному положенню в шахті та оперативно-технічної готовності підрозділів ЛВ ВГРЗ до ліквідації аварії та її наслідків.

 Після підбиття підсумків та аналізу дій всіх підрозділів комісія зарахувала проведення учбової тривоги, хоча диспетчер шахти допустив значні помилки на початку ліквідації аварії.

Також була і низка інших недоліків. Зокрема слід відзначити, що шахтна телефоністка повідомила не всіх посадових осіб за списком №1 про учбову аварію. Також не в  неповній мірі були виставлені пости біля вертикальних стволів шахти з метою недопущення сторонніх осіб в підземні гірничі виробки шахти під час ліквідації аварії.

Відтак комісія  запропонувала  керівництву шахти «Межирічанська»  провести позачергове навчання і перевірку знань в диспетчера шахти на знання плану ліквідації аварії шахти та «Інструкції зі складання планів ліквідації аварії».