Підведено підсумки всебічної перевірки стану промислової безпеки та охорони праці на ДП «Львіввугілля»

21 листопада 2016

Упродовж   31 жовтня – 18 листопада на  ДП «Львіввугілля»  інспекторами Держпраці було  проведено  86 інспекторських обстежень, виявлено всього 1986 порушень. Про це йшлося у п’ятницю, 18 листопада,  під час наради щодо підсумків проведення планової перевірки Державного підприємства «Львіввугілля», яка відбувалася під керівництвом Державної служби України з питань праці.

 Інспектори ГУ Держпраці наголосили, що ДП «Львіввугілля» та всі його структурні підрозділи є підприємствами-боржниками з виплати заробітної плати. Втім, в ході перевірки вдалося погасити 41,5 млн. грн. заборгованої зарплати за вересень. Проте,  станом на 18 листопада залишається невиплаченою близько 15% заборгованої заробітної плати за вересень 2016 року в сумі 8 млн. грн. 

   img_2213             

Аналізуючи питання професійної захворюваності працівників ДП «Львіввугілля», фахівці відзначають, що найчастішими є  хвороби опорно-рухового апарату та бронхо-легеневої системи. Зокрема, упродовж шести місяців  на ДП «Львіввугілля» встановлено 179 випадків професійних захворювань працівників цього підприємтва. Серед цієї кількості – 35  жінок.  

img_2224-%d0%bf

Начальник відділу нагляду у вугільній промисловості ГУ Держпраці у Львівській області Володимир Осадця  повідомив, що у всіх шахтах  спільним є те, що з працівниками служби табельного обліку не проведене щорічне навчання щодо відпрацювання дій в аварійних ситуаціях. Водночас він зазначив, що під час первинної перевірки знань  працівників, які  викононують роботи підвищеної небезпеки, до складу комісії з перевірки знань не залучається представник Держпраці. Наголосивши при цьому, що  участь представника Держпраці в комісії є обов’язковою.                

Окрім цього, допущено ведення підривних робіт без відповідного дозволу, який повинен отримуватися згідно постанови КМУ. Також  на всіх шахтах відсутній змочувач, який повинен обов’язково застосовуватись при проведенні підривних робіт у вугільних та змішаних вибоях.

Окремо фахівці ГУ Держпраці наголосили на неприпустимості  підміни трудового договору на цивільно-правовий, а такі випадки є непоодинокими на підприємстві.
img_2185

У свою чергу, заступник начальника управління гірничого нагляду Держпраці України Євгеній Степановський зазначив, що загалом в державі спостерігається зростання загального травматизму на вугільних підприємствах. У свою чергу,  фахівці ГУ Держпраці Львівщини вказували на схожу негативну тенденцію щодо росту загального виробничого травматизму  упродовж десяти місяців 2016 року  на шахтах ДП “Львіввугілля”. 

 img_2244
Водночас інспектори наголошували, що, передусім, фахівці Держпраці застосовують превентивні заходи і значну частину порушень було усунено під час перевірок.  
                                                               img_2207

 У рамках наради було заслухано також генерального директора ДП «Львіввугілля» Андрія Дяченка та керівників шахт ДП «Львіввугілля». Андрій Дяченко, зокрема, запевнив, що надалі фахівців Держпраці запрошуватимуть для проведення  перевірок щодо стану промислової безпеки та охорони праці,  також  для навчань з питань безпеки. На його переконання,  така співпраця потрібна задля усунення існуючих порушень та створення необхідних умов для зменшення травматизму працівників.

%d1%88%d0%b0%d1%85%d1%82%d0%b0