Погодинна оплата праці: чи потрібні донарахування до рівня мінімальної місячної зарплатні

18 червня 2018

До ГУ Держпраці у Львівській області надійшло звернення з проханням надати роз’яснення стосовно необхідності проведення донарахування до мінімальної заробітної плати у випадку здійснення працівнику погодинної оплати праці.

Передусім слід зазначити, що мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

 Мінімальна заробітна плата встановлюється одночасно в місячному та погодинному розмірах.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено у 2018 році мінімальну заробітну плату:

  • у місячному розмірі: з 1 січня – 3723 гривні;
  • у погодинному розмірі: з 1 січня – 22,41 гривні.

В листі Міністерства соціальної політики зазначено, що на підприємствах для працівників, які працюють з місячними окладами, має дотримуватись як мінімальна державна гарантія – мінімальна місячна заробітна плата, а для працівників з погодинною оплатою (годинними тарифними ставками) – мінімальна заробітна плата в погодинному розмірі.

Отже, у випадку, коли працівники, яким встановлені годинні тарифні ставки, виконали місячну норму праці і розмір нарахованої заробітної плата нижчий місячної мінімальної заробітної плати, то доплата до розміру мінімальної місячної заробітної плати їм не провадиться, оскільки гарантією в оплаті праці для цих працівників є мінімальна заробітна плата в погодинному розмірі.