Правомірність дій Головного управління доведено і в апеляційному суді. Підприємцю доведеться сплатити штраф за непроведення індексації

21 грудня 2019

За вчинення порушення в частині недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, 15 січня 2019 року Головним управлінням Держпраці у Львівській області на фізичну особу – підприємця накладено штраф у розмірі 148920 грн.

Зокрема, підприємцем не було проведено індексацію грошових доходів, чим порушено вимоги частини 6 статті 95 КЗпП України  та статті 33 Закону України «Про оплату праці».

Фізичній особі – підприємцю не вдалось довести протиправність дій Головного управління та скасувати постанову про накладення штрафу у Львівському окружному адміністративному суді. Визнав правомірним, застосований відповідно до абзацу 4 частини 2 статті 265 КЗпП України, цей штраф і Восьмий апеляційний адміністративний суд.

Відтак, за невиплату працівникам передбачених законодавством гарантій в оплаті праці роботодавцю доведеться сплатити чималий штраф.

Головне управління Держпраці у Львівській області наголошує: відповідно до вимог частини 6 статті 95 КЗпП України – заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку.  Індексація грошових доходів, як і заробітна плата, є державною соціальною гарантією відповідно до вимог статті 18 Закону України «Про державною соціальною стандарти та державні соціальні гарантії» .