Представникам ПП «Шипшина» роз’яснили вимоги до продукції, яку реалізовує підприємство

02 жовтня 2019

Днями фахівці ГУ  Держпраці у Львівській області провели семінар для працівників Приватного підприємства «Шипшина».

Підприємство займається роздрібною торгівлею деталями та приладдям для автотранспортних засобів, мотоциклами, деталями та приладдям до них, а також засобами індивідуального захисту, ринковий нагляд щодо яких здійснює Держпраці.

Під час семінару присутніх ознайомили  з правами, обов’язками та відповідальністю (цивільною, адміністративною та кримінальною) суб’єктів господарювання, які займаються розповсюдженням нехарчової продукції. Наголошено, що законодавство України про ринковий нагляд розповсюджується на усіх суб’єктів господарювання, задіяних в постачанні продукції до споживача (користувача), від виробника до кінцевого розповсюджувача.

Представники ГУ Держпраці  поінформували про перелік та зміст  документації, якою повинні супроводжуватись засоби індивідуального захисту. Зокрема засоби індивідуального захисту повинні мати Декларацію про відповідність засобу індивідуального захисту вимогам Технічного регламенту, інструкцію з експлуатації, збереження, очищення, обслуговування   та   дезінфекції   засобу   захисту.

Вони також повинні містити  інформацію про клас захисту  засобу,  що  відповідає  рівню  його безпеки та сфері застосування, додаткові складові частини і характеристики запасних частин, строк використання засобу захисту і його складових частин, значення маркувальних знаків і написів.

Особливу увагу було приділено маркуванню засобів індивідуального захисту знаком відповідності технічному регламенту.

Також присутнім розповіли  про запроваджену Європейським Союзом систему швидкого оповіщення (Rapex) для нехарчових продуктів та  інформаційну базу «Увага» (uvaga. gov. ua), що веде Міністерство економічного розвитку та торгівлі України.

Фахівці ГУ Держпраці у Львівській області наголосили, що суб’єкт господарювання, перед тим як взяти продукцію на реалізацію, може поцікавитися чи не внесена ця продукція у систему Rapex або в   інформаційну базу «Увага».

До слова,  превентивний захід  фахівці провели після звернення підприємства. Суб’єкт господарювання звернувся з проханням роз’яснити вимоги ЗУ «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», ЗУ «Про загальну безпечність нехарчової продукції» та  вимоги Технічного регламенту засобів індивідуального захисту.