У Києві триває дводенний семінар ТАІЕХ: «Ринковий нагляд безпеки продукції та контролю нехарчової продукції»

11 жовтня 2019

У Києві триває дводенний семінар ТАІЕХ (Technical Assistance Information Exchange) на тему: «Ринковий нагляд безпеки продукції та контролю нехарчової продукції», який організовано у співпраці з Державною службою України з питань праці за підтримки Європейської Комісії по обміну інформацією щодо розбудови інституційної спроможності, необхідної для адаптації національного законодавства до законодавства Європейського Союзу в сфері державного ринкового нагляду.

Модератором заходу виступив заступник Голови Держпраці Ігор Шумелюк. Свої доповіді на семінарі висвітлили: головний ринковий інспектор Міністерства економіки Словенії Андрейка Грлич, старший генеральний радник Федеральної державної служби з економіки Бельгії Морін Лодже, головний спеціаліст відділу безпеки та якості продукції Державного управління захисту прав споживачів Литви Алексас Залпис.

Держпраці є одним із органів державного ринкового нагляду. Відповідно до Переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 №1069, сфера відповідальності Держпраці зводиться до державного ринкового нагляду за нехарчовою продукцією, на яку розповсюджується дія технічних регламентів: машин та устаткування; рухомого обладнання, що працює під тиском; обладнання, що працює під тиском; простих посудин високого тиску; ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів; канатних доріг; засобів індивідуального захисту; вибухових матеріалів промислового призначення; обладнання та захисних систем, призначених для застосування в потенційно вибухонебезпечному середовищі; знаків безпеки і захисту здоров’я працівників.

У рамках Євроінтеграції та модернізації вітчизняного законодавства, Україна  частково перейняла кращий досвід країн Європейської Співдружності, застарілі технічні регламенти оновились. Проте імплементація кращих практик та норм законодавства Європейської Співдружності у сфері ринкового нагляду створює не лише ряд правових колізій, але й породжує труднощі практичної реалізації норм права.

Тому виникає потреба наочної демонстрації, обміну досвідом та критичного аналізу європейськими колегами проблем,  з якими стикаються працівники органів ринкового нагляду та способів їх вирішення.

Для Держпраці інформація про досвід інших країн Європейської Співдружності, органи ринкового нагляду яких функціонують за європейськими принципами, є дуже важливою. Завдяки семінару, на якому іноземні спеціалісти виступили з доповідями щодо Європейської моделі ринкового нагляду, нормативно-правового та кадрового забезпечення, інформаційно-комунікаційних технологій та специфіки їх застосування, практичних аспектів виявлення небезпечної нехарчової продукції, присутні матимуть змогу підвищити рівень професійної компетентності у сфері ринкового нагляду та його інформаційне забезпечення.