Про виконання в області розпорядження Уряду щодо детінізації зайнятості йшлося в ефірі Першого Західного

17 жовтня 2018

У вівторок, 16 жовтня,  в  ефірі  Першого Західного  начальник ГУ Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова  розповіла про  заходи, які здійснюються в області  на виконання  розпорядження Уряду щодо детінізації відносин у сфері зайнятості населення.

За її словами, загалом за два тижні жовтня порушення  щодо неналежного оформлення трудових відносин виявлено у 12 СГД стосовно 50 працівників.

 «Тому, я вкотре звертаюся до суб’єктів господарювання: не чекайте інспектора праці, а легалізовуйте працівників, оскільки штрафи насправді великі.  Сьогодні за одного неоформленого працівника штраф складає 111 690 гривень. А за ці кошти можна офіційно виплачувати 1 працівнику впродовж року не нижчу, ніж середня по області заробітну плату. Відтак вигідніше його оформити належним чином, аніж у випадку виявлення порушення заплатити штраф»,- наголосила Ольга Вільхова.

При цьому вона відзначила, що під час  інспекційних відвідувань спостерігається позитивна тенденція щодо  легалізації зайнятості.

«Під час інспекційних відвідувань ми бачимо позитивну тенденцію щодо легалізації зайнятості в області. Суб’єкти господарювання уже працевлаштували та  продовжують працевлаштовувати працівників. Чимало людей офіційно  оформлено саме у кінці вересня та на початку жовтня. Отже, роботодавці дослухалися до наших рекомендацій та до роз’яснень. Як результат,  люди працюють легально»,- резюмувала начальник ГУ Держпраці у Львівській області.   

Зазначимо, що  на сьогодні фахівці ГУ Держпраці у Львівській області здійснюють інспекційні відвідування з питань виявлення неоформлених працівників самостійно, а також спільно з представниками ДФС. Водночас заплановано, що такі заходи проводитимуться за участю фахівців Пенсійного фонду.

Нагадаємо,що 5 вересня Уряд ухвалив розпорядження «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». Розпорядженням передбачається проведення спільних комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

https://www.facebook.com/788707054563887/videos/913173168875615/