Проведено семінар – нараду у ДП “Львівський державний авіаційно-ремонтний завод”

09 жовтня 2015

07.10.2015 року у ДП “Львівський державний авіаційно-ремонтний завод” головними державними інспекторами з охорони праці Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області Мельником Ігорем та головним державним інспектором Управління з питань праці ГУ Держпраці у Львівській області Меленюк Галиною проведено семінар –нараду.

Порядок денний семінар-наради склали наступні питання:

-про нову структуру Головного управління Держпраці у Львівській області;

-про загальний стан охорони праці та виробничий травматизм на підприємствах України та на підприємствах Львівської області;

-основні вимоги щодо підготовки підприємства до роботи в осінньо-зимовий періоди 2015-2016рр.;

-основні вимоги щодо дотримання вимог законодавства про працю та штрафні санкції при порушенні вимог чинного законодавства, тощо.

            На семінарі слухали Ігора Мельника, який ознайомив працівників з основними завданнями Державної служби України з питань праці, з гарантіями прав на охорону праці, з організацією охорони праці на підприємстві, з документами, що належать до нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, з відповідальністю за порушення законодавства України про Охорону праці, на основі свідчень статистичних даних повідомив, що на підприємствах, в установах, організаціях України всіх форм власності щоденно травмується в середньому понад 200 працівників, з них близько 30 стають інвалідами і 5-6 осіб одержують травми зі смертельними наслідками. У своєму виступі І. Мельник навів дані щодо нещасних випадків зі смертельними наслідками, що сталися на підприємствах м.Львова та області.

По питанню підготовки підприємства до роботи в осінньо-зимовий періоди 2015-2016рр. І.Мельник наголосив, що на сьогоднішній час повинні бути завершені необхідні ремонтні роботи з обслуговування будівель, автотранспорту, водо- і тепломереж, каналізації, телефонної мережі,тощо.

Галина Меленюк ознайомила працівників із змінами трудового законодавства, що стосується оплати праці, гарантіями забезпечення права громадян на працю.

Г.Меленюк було наголошено, яку відповідальність несе роботодавець у зв’язку з набранням чинності Закону України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці та ознайомлено працівників підприємства із змінами внесеними до Кодексу законів про працю України щодо укладення трудових договорів з працівниками, оскільки, як викладено у статті 24 КЗпП України: “Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.”

Представниками Головного управління Держпраці у Львівській області під час семінар-наради було надано консультації працівникам, щодозастосування норм трудового законодавства, звернено увагу присутніх на відповідальність за порушення законодавства про працюта щодо організації функціонування системи управління охороною праці на підприємстві.

22 22223 353е пукрк