Проведено семінар – нараду з працівниками ТзОВ « Віардо»

06 жовтня 2015

05.10.2015р.головним державним інспектором з охорони праці відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Львівській області Ярославом Файчаком та головним державним інспектором Управління з питань праці ГУ Держпраці у Львівській області Ярославою Палюх проведено семінар – нараду з працівниками ТзОВ « Віардо»,(с. Керниця, вул. Шевченка, 342, Городоцького району) на тему: “Закон України ” “Про охорону праці” та зміни в трудовому законодавстві, що стосуються оплати праці та кадрової роботи”

Ярослав Файчак повідомив присутніх, що на даний час Головне управління Держпраці у Львівській області спрямовує свою діяльність на проведення превентивних заходів з питань охорони праці та промислової безпеки направлену на зменшення травматизму на підприємстві. Довів присутнім вимоги ЗУ “Про охорону праці” Постанова ВР № 2695-XII від 14.10.92, про Порядок видачі дозволів або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів центральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці та його територіальними органами, а також переліки видів робіт, машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, проведення або експлуатація (застосування) яких потребує отримання дозволу, та граничні розміри тарифів на проведення експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання, висновок якої є підставою для видачі дозволів, про виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 6, експлуатація (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначене у додатку 7, на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки. . (Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки), надав консультацію щодо організації функціонування системи управління охороною праці на підприємстві.

Ярослава Палюх ознайомила слухачів семінару із змінами трудового законодавства, що стосуються оплати праці, гарантіями забезпечення права громадян на працю. Надала консультації працівникам, щодо застосування норм трудового законодавства, акцентувала увагу присутніх на відповідальності за порушення законодавства про працю.

Учасники семінару наголосили, що проведення превентивних заходів з питань охорони праці та промислової безпеки в умовах тимчасового зупинення заходів державного нагляду повинно стати запорукою зменшення травматизму на підприємстві шляхом дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки працівниками та роботодавцем, доведення до працівників про відповідальність за порушення вимог щодо охорони праці та їх наслідки. Підвищення правової обізнаності працівників адміністрації в сфері застосування трудового законодавства. Формування уявлення про форми та методи співпраці з посадовими особами підприємства, розв’язання найбільш гострих і складних проблем кадрового забезпечення підприємства та здійснення бухгалтерського обліку.                         

IMG_20151005_123654