Причини затягування епідрозслідувань та якість їх проведення обговорено на нараді із шпитальними епідеміологами області

29 вересня 2020

У понеділок, 28 вересня, у ДП «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» відбулась організаційна нарада із шпитальними епідеміологами області щодо проведення епідрозслідувань випадків професійної захворюваності працівників закладів охорони здоров’я. Участь в заході також взяла заступник начальника відділу гігієни праці Головного управління Держпраці у Львівській області Віра Кузів.

В межах заходу обговорено питання, які виникають під час проведення епідеміологічних розслідувань, зокрема причини їх затягування.

Проаналізувавши матеріали завершених розслідувань гострих професійних захворювань серед медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, фахівці виокремили низку зауважень та рекомендацій.

З-поміж іншого, шпитальним епідеміологам рекомендували звернули увагу на правильність складення карт епідеміологічного обстеження, а також наголосили, що епідрозслідування необхідно проводити виключно за місцем роботи, а не у сімейному вогнищі. Основним його завданням є підтвердити або спростувати факт настання захворювання внаслідок саме професійної діяльності. «Ваше головне завдання – це якісно та правильно  заповнити Карту форми 357/0»- наголосила представник Головного управління Віра Кузів.

Заступник директора Олег Когут нагадав присутнім, що відповідно до пункту 108 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та рішення Обласної комісії ТЕБ та НС від 13.07.2020 заклади, котрі мають у штаті госпітальних епідеміологів, зобов’язані самостійно проводити епідеміологічні розслідування випадків захворювання медичних працівників.

Підсумовуючи, присутніх закликали не зволікати із завершенням епідрозслідувань, що сприятиме об’єктивному проведенню розслідувань гострих професійних захворювань та забезпеченню прав потерпілих на соціальний захист. 

 Інформаційно :

Станом на 25.09.2020р до Головного управління Держпраці у Львівській області надійшло 2013 повідомлень про захворювання медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я. З них 26 – повідомлення про летальні випадки.

Станом на 25.09.2020р завершено 345 випадків розслідувань гострих професійних захворювань, з них пов’язаних з умовами праці – 67, не пов’язаних – 278.