Питання легалізації трудових відносин та зарплат обговорено на Радехівщині

01 серпня 2019

31 липня робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення проведено чергове заслуховування суб’єктів господарської діяльності Радехівського району. Зустріч відбулася за участю начальника Червоноградського управління ГУ ДФС у Львівській області Оксани Полтавець, начальника Радехівської ДПІ Червоноградського управління ГУ ДФС у Львівській області Руслани Мулявки, головного державного інспектора ГУ Держпраці у Львівській області Вікторії Гумен, начальника Пенсійного фонду Радехівського району Ірини Пелесь і т. в. о. начальника відділу економічного розвитку райдержадміністрації Богданни Корпан.

Під час засідання увагу присутніх звернули на дотриманні роботодавцями вимог законодавства про працю, легалізацію робочих місць та недопущення виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень. Наголошено, що на сьогодні питання належного оформлення найманих працівників є одним із пріоритетних у нашій країні, а ступінь відповідальності роботодавців доволі сувора.  Передусім, це стосується штрафних санкцій за використання нелегальної праці, несплати податків і неподання звітності.

Також роз`яснено особливості оподаткування доходів громадян, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї) та реалізовують власну сільськогосподарську продукцію. Члени робочої групи закликали аграріїв не ризикувати та у випадку залучення працівників оформляти трудові відносини належним чином. Адже провівши співставлення можливості обробітку земель власною технікою і наявними трудовими ресурсами, контролюючі структури досліджують  питання необхідності залучення підприємцями додаткових найманих працівників, випадки використання незадекларованої праці і виплати коштів у ,,конвертах”.

Окрім того, представники робочої групи обговорили питання наповнення дохідної частини місцевих бюджетів. Зазначалося, що за результатами проведеної роботи у серпні цього року в регіоні додатково планується отримати ПДФО від  заробітної плати в сумі 54600 гривень.