Робоча зустріч з експертами ООН: обговорено проблеми ринку праці та подолання нелегальної зайнятості

19 березня 2018

Під час робочої зустрічі керівників Держпраці та Державної служби зайнятості з експертами ООН в рамках реалізації програми та стратегії MAPS Голова Держпраці Роман Чернега,  в.о. Голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко, Голова місії Балаш Хорват, старший технічний спеціаліст з питань зайнятості та трудових стандартів, економічних аспектів Даніела Зампіні, Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук обмінялися думками щодо ситуації на ринку праці України.

Учасники зустрічі відзначили суттєвий дисбаланс між попитом та пропозицією на ринку праці, нестабільність ринку, внаслідок чого зберігається негативна тенденція щодо відтоку кадрів, нелегального працевлаштування. Розв’язання цих глобальних проблем на сьогодні є одним з головних пріоритетів державної політики в соціальній сфері, в тому числі Держпраці та Державної служби зайнятості.

Роман Чернега та Валерій Ярошенко ознайомили експертів з функціями, завданнями та структурою відомств, пояснили специфіку організації роботи.

Зокрема, Голова Держпраці підкреслив виняткову важливість подолання такого явища як незадекларована праця. За даними з різних джерел, від 40 до 50% людей працездатного віку задіяні в реальному секторі економіки без оформлення трудових відносин, що завдає величезних втрат економіці країни.

Пояснюючи напрацювання Служби в цьому питанні, Голова Держпраці акцентував увагу на взаємодії з органами місцевої влади.

«Повноваженнями щодо виявлення незадекларованої праці наділені сьогодні й інспектори праці органів місцевого самоврядування. Переконаний, що їх робота буде ефективною, адже Держпраці надає всебічну методичну й організаційну підтримку, організовує навчання цих фахівців», – наголосив Роман Чернега.

Очільник Держпраці також відзначив тісну взаємодію з інспекторами праці провідних європейських країн, допомогу Міжнародної організації праці і Єврокомісії в рамках програми «Гідна праця в Україні».