Робота в інформаційно-консультаційних пунктах: скільки підприємство має витрачати на охорону праці

28 грудня 2017

У середу, 27 грудня, в  інформаційно-консультативному пункті з питань охорони праці Мостиського району  фахівець ГУ Держпраці у Львівській області   надав консультацію  бухгалтеру  Кооперативного Центрального споживчого  товариства  щодо  фінансування охорони праці.

 Головний державний інспектор  ГУ Держпраці Юрій Кабан  зазначив,  що фінансування охорони праці  здійснюється роботодавцем.

За його словами, для підприємств, незалежно від форм власності, або фізичних  осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, витрати на охорону праці становить не менше 0,5 відсотка від фонду оплати праці за попередній рік.

На підприємствах, що утримуються за рахунок бюджету, розмір витрат на охорону праці встановлюється у колективному договорі з урахуванням фінансових можливостей підприємства, установи,організації.

Суми витрат з охорони праці, що належать до валових витрат юридичної чи фізичної особи, яка відповідно до законодавства використовує найману працю, визначається згідно з переліком заходів та засобів з охорони праці, що затверджується Кабінетом Міністрів України.