Роман Чернега відвідав Державну інспекцію з питань праці Литовської Республіки

05 серпня 2019

Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега та начальник Управління Держпраці у Волинській області Ростислав Стасько з 30 липня по 1 серпня 2019 року перебували у Литовській Республіці з робочим візитом.

Державна служба України з питань праці багато років співпрацює з литовськими колегами і вже неодноразово мала можливість переймати їх досвід та практичні знання.

Очільник Державної інспекції праці Литовської Республіки Йонас Гріціус розповів про зміни у законодавстві, які встановлять порядок ідентифікації особистості будівельників.  Кожна фізична особа у сфері будівництва та юридична особа, що виконує будівельні роботи матимуть ідентифікаційні карти, завдяки яким буде простіше встановити особу працівника та роботодавця на будівельному майданчику. Крім того, це буде гарантом, що люди працюють легально. За порушення нових правил законодавством передбачені штрафи від 500 до 7000 євро.

Українська делегація відвідала регіональне відділення Інспекції праці у місті Клайпеда. Сторони обговорили організацію діяльності регіональних відділень, питання контролю за додержанням законодавства про працю та діяльність комісій з трудових спорів.

Литовські колеги поділилися кращими практиками у галузі охорони праці. Українська делегація відвідала клайпедські компанії, які мають високу культуру безпеки праці. На плавучому сховищі зрідженого природного газу та суднобудівному заводі здійснюють не лише обов’язкові, але й додаткові заходи з охорони праці працівників.

В одній з таких компаній Клайпеди працюють і українці. Наші громадяни підтвердили гідні умови праці на суднобудівному заводі. Проте зазначили, що із задоволенням повернулися б на батьківщину, якби в Україні відновили суднобудівну галузь, створили гідні умови праці та платили достойну зарплату.