Роман Чернега зустрівся за круглим столом з компаніями-членами Європейської Бізнес Асоціації

25 лютого 2019

Роман Чернега взяв участь у зустрічі з компаніями-членами Європейської Бізнес Асоціації, під час якої підсумував результати роботи Служби за минулий рік та розповів про пріоритетні напрями діяльності на 2019 рік. Спілкуючись у формі діалогу, Голова Держпраці поінформував роботодавців про вимоги трудового законодавства, зокрема щодо належного оформлення трудових відносин.  Водночас дав вичерпні відповіді на запитання присутніх щодо інспекційних відвідувань та вимог до процесу проведення контрольних заходів, а також зупинився на ризикованих галузях щодо незадекларованої праці та відмінностях між цивільно-правовими і трудовими відносинами.

Представники бізнесу, у свою чергу, зазначили, що  підтримують детінізацію зайнятості населення, адже легальному бізнесу важко конкурувати з тими, хто намагається оминати закон, тому сподіваються, що у 2019 році Держпраці продовжить свою діяльність у цьому напрямі.

Під час зустрічі було також обговорено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників та протидії застосуванню незадекларованої праці», який було винесено на початку лютого Міністерством соцполітики для публічного обговорення.

Підбиваючи результати зустрічі усі присутні дійшли висновку, що спільне завдання – як бізнесу, так і держави, створити сприятливі умови для працевлаштування громадян у законний спосіб, щоб вигідно було усім – працівнику, роботодавцю та державі.