До уваги виробників та розповсюджувачів нехарчової продукції

25 вересня 2017

Небезпечну нехарчову продукцію необхідно супроводжувати декларацією відповідності.

Зокрема, декларацію відповідності необхідно супроводжувати:

  • засоби індивідуального захисту;
  • прості посудини високого тиску;
  • обладнання, що працює під тиском;
  • ліфти;
  • канатні дороги для перевезення пасажирів;
  • знаки безпеки та захисту здоров’я працівників;
  • обладнання та захисні системи, призначені для застосування в потенційно вибухонебезпечному середовищі;
  • вибухові матеріали промислового призначення;
  • машини та устаткування;
  • пересувне обладнання, що працює під тиском.

Згідно із Законом України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», декларацію відповідності складає виробник або його уповноважена особа, постачальник або монтажна організація (щодо ліфтів) за результатами оцінки відповідності, яку проводить акредитований орган оцінки відповідності.

Реєстр призначених органів з оцінки відповідності (ООВ) вимогам технічних регламентів знаходиться на вебсайті Мінекономрозвитку  в розділі:  Головна » Діяльність » Технічне регулювання.

Юридичну відповідальність за правильність і достовірність оформлення Декларації відповідності несе виключно особа, яка оформила і підписала декларацію відповідності.

Разом з тим, звертаємо увагу, що кожна одиниця продукції повинна супроводжуватись знаком відповідності технічному регламенту.

Дуже часто при отриманні повідомлення про перевірку нехарчової продукції  суб´єкти господарювання задають питання щодо предмету перевірки.

Отже, відповідно до статті 24 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» при проведенні у розповсюджувачів планової перевірки характеристик продукції  об’єктами перевірки є:

а) наявність на продукції знака відповідності технічним регламентам (у тому числі ідентифікаційного номера призначеного органу з оцінки відповідності), якщо його нанесення на продукцію передбачено технічним регламентом на відповідний вид продукції, та додержання правил застосування і нанесення знака відповідності технічним регламентам;
б) наявність супровідної документації, яка має додаватися до відповідної продукції (зокрема інструкція з користування продукцією), етикетки, маркування, інших позначок, якщо це встановлено технічними регламентами, та їх відповідність встановленим вимогам;
в) наявність декларації про відповідність, якщо згідно з технічним регламентом на відповідний вид продукції продукція при її розповсюдженні має супроводжуватися такою декларацією.
Слід зауважити, що вимогою більшості технічних регламентів, що є у сфері відповідальності Держпраці, є зберігання копій декларацій та сертифіката відповідності протягом 10 років.

У разі виникнення питань,  звертатись у сектор ринкового нагляду ГУ Держпраці у Львівській області за адресою м. Львів, площа Міцкевича, 8 або за номером телефону (032) 235-60-16.

Завідувач сектором ринкового нагляду – Перетятко Ольга Іванівна.