“Саме власник зобов’язаний забезпечити утримання систем газопостачання у належному стані та несе за це відповідальність!”

06 лютого 2019

На Львівщині триває інформаційна кампанія щодо безпечного користування газом у побуті. Фахівцями Головним управлінням проведено низку семінарів для представників балансоутримувачів газифікованих житлових будинків (ЛКП, ЖЕО, ОСББ) та  спеціалізованих підприємств, які виконують роботи з технічного обслуговування систем газопостачання, димових та вентиляційних каналів.

Заходи проведено з метою ознайомлення відповідальних осіб з механізмом врегулювання організаційних питань безпечного газокористування, як цього вимагає діюче законодавство.

Слід зазначити, що у січні цього року зафіксовано 7 смертельних отруєнь чадним газом у м. Львові. Порівнюючи з аналогічним періодом 2018 року, внаслідок отруєнь чадним на Львівщині загинула 1-на особа.

Ігор Проць, начальник відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області, повідомив, що основними причинами отруєнь чадним газом є те, що у газифіковані помешкання громадян не надходить нормована кількість повітря для повного спалювання природнього газу, що приводить до утворення чадного газу та смертельних отруєнь мешканців. 

Також фахівець озвучив низку організаційних причин, які призвели до цих аварій та які потребують безпосередньої участі у їх вирішенні безпосередніх власників (балансоутримувачів/орендарів) газифікованих помешкань.

«Згідно вимог діючих Правил безпеки систем газопостачання, введених в дію 15.05.2015 року, саме власник (балансоутримувача/орендар) зобов’язаний забезпечити утримання систем газопостачання у належному стані та несе відповідальність за організацію безпечного користування газопроводів, газових приладів, димових та вентиляційних каналів. А їх технічне обслуговування проводиться на договірних засадах, спеціалізованими організаціями, умови для якого знову ж таки забезпечує власник (балансоутримувач/орендар). Оскільки наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 10.05.2018 року № 250 із спеціалізованих підприємств газового господарства фактично знято обов’язок щодо проведення планового технічного обслуговування газопроводів та газового обладнання житлових помешкань громадян», – зазначив Ігор Проць та закликав балансоутримувачів заключити відповідні договори із спеціалізованими підприємствами.

Фахівець Головного управління з питань трудового законодавства Марія Гучно наголосила на необхідності проведення атестації робочих місць для працівників ОССБ. Зокрема йшлося про посади електрогазозварник,  слюсар ремонтник, електромонтер з ремонту апаратури рейлевого захисту і автоматики, електромонтер з благоустрою, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування та інших. «Результати атестації використовуються для розроблення заходів щодо покращення умов праці і оздоровлення працівників, а також під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах» – зазначила інспектор праці.