Будівельникам нагадали про безпеку праці

24 квітня 2017

20 квітня у ТзОВ «Олвер-999», що знаходиться у Трускавці відбулася семінар-нарада   за участі фахівців ГУ Держпраці у Львівській області. Це підприємство відноситься до будівельної галузі і займається будівництвом житлових і нежитлових будівель.

В рамках заходу присутні обговорили питання безпеки праці на будівництві, поспілкувалися щодо відзначення у 2017 році Всесвітнього дня охорони праці, Закон України «Про охорону праці». Зокрема, працівників підприємства ознайомили із зверненням організаційного комітету з підготовки та проведення у 2017 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні, який відзначатиметься під девізом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

Також фахівці ГУ Держпраці  розповіли про гарантії прав під час укладання трудового договору.

 Ознайомили з функціонуванням системи управління охороною праці на підприємстві, документами, що належать до нормативно-правових актів з охорони праці, промислової безпеки.

Також поінформували про  обов’язки роботодавця та працівників щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці під час виконання будівельно-монтажних робіт та зведення будівельних об’єктів. Фахівці ГУ Держпраці наголосили на необхідності  безпечного виконання робіт на висоті та розповіли про вимоги при експлуатації механізмів та вантажопідіймальних машин.

Також акцентували  увагу на організації проведення навчання, інструктажу та перевірки знань з питань охорони праці працівників, забезпеченні працівників засобами індивідуального захисту.

Серед іншого, в рамках семінару обговорили питання електробезпеки на підприємстві,зокрема, виконання робіт з електроінструментом, переносними світильниками, електрозварювальним обладнанням. Фахівці ГУ Держпраці  роз’яснили порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, а також проаналізували нещасні випадки на аналогічних підприємствах.

Під час семінар-наради було надано консультацію працівникам щодо застосування норм законодавства про охорону праці та трудового законодавства.  Фахівці ГУ Держпраці акцентували увагу на ризиках, які виникають під час проведення будівельно-монтажних робіт в траншеях, котлованах; при виконанні робіт на висоті; проведенні вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою вантажопідіймальних кранів та машин.