Про етапи проведення перевірки розповіли роботодавцям Старосамбірського району

15 травня 2017

Днями у приміщенні Старосамбірської РДА за участю головного державного інспектора ГУ Держпраці у Львівській області  Тараса Орната відбувся семінар для роботодавців Мостиського району. В рамках заходу  присутнім розповіли про зміни до законодавства про працю,  поінформували про основні завдання Головного управління Держпраці у Львівській області області.Окрім цього,  роботодавцям пояснили  як відбувається перевірка, яку проводять інспектори ГУ Держпраці.

Зокрема, фахівець ГУ Держпраці зазначив, що, головні державні інспектори здійснюють державний нагляд  за дотриманням законодавства про працю шляхом проведення планових та позапланових перевірок.

Позапланові перевірки за зверненнями фізичних та юридичних осіб про порушення суб’єктами господарювання вимог законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування здійснюються за наявності згоди Держпраці України на їх проведення.

Посадова особа має право на проведення перевірки за наявності у неї службового посвідчення та направлення на перевірку.

Перевірка складається з таких етапів:

  1. Робота з документами, наданими суб’єктами господарювання на вимогу посадової особи.
  2. Оформлення документів за результатами перевірки.
  3. Ознайомлення суб’єктів господарювання з документами, оформленими за результатами перевірки.
  4. Проведення за результатами перевірки роз’яснювальної роботи з питань застосування норм законодавства про працю та загальнобов’язкове державне соціальне страхування (за згодою посадових осіб).

За результатами перевірки складається акт.